Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tom Lee predpovedá ďalší pokles hodnoty Bitcoinu pred tým, ako začne rásť

Článok

Tom Lee
Tom Lee

Tom Lee, zakladateľ analytickej spoločnosti Fundstrat, si myslí, že pred vytúženým rastom Bitcoinu príde ešte pokles jeho hodnoty.

Bitcoin aktuálne stojí len 40% svojej hodnoty, ktorú mal v decembri 2017, kedy dosiahol svoje maximum okolo 20 tisíc dolárov. Následne padol až na 5 873$, pričom jeho súčasná hodnota sa pohybuje okolo 8 tisíc dolárov.

Negatívne správy o prísnych reguláciách, respektíve o nejasnom prístupe k reguláciám (viď Spojené štáty) a rozhodnutie spoločnosti Google, ktorá zakáže reklamy na kryptomeny rovnako ako to urobil už predčasnom Facebook, môžu opäť ovplyvniť cenu všetkých kryptomien.

,,Teraz každý (negatívny) titulok pravdepodobne prinesie ďalší predaj,” píšu analytici spoločnosti Fundstrat Tom Lee a Robert Sluymer v ich najnovšej správe.

Bitcoin sa takmer zdvojnásobil od svojho tohtoročného minima, ktoré bolo pod 6000 dolárov, no nepodarilo sa mu prekonať hranicu 12 tisíc dolárov a teraz postupne klesá k ďalšiemu kľúčovému supportu. ,,V posledných dňoch zlomil support na hranici 9325 dolárov a v stredu padol aj cez 8 370 USD. Jeho ďalší support sa nachádza na úrovni 7 535 dolárov, za ktorým nasleduje februárové minimum na úrovni 5 873 dolárov“, informuje Bloomberg.com.

Vyskytujú sa však aj niektoré vzostupné znaky. Podľa vedcov z Fundstratu Sama Doctora a Kena Xuana sa Bitcoin aktuálne obchoduje za rovnomerné náklady s jeho ťažením, pričom za túto hranicu považujú približne 8 tisíc dolárov. Marec je navyše sezónne najhorším mesiacom pre Bitcoin a stúpol v tomto období iba raz za posledných sedem rokov. Apríl je naopak jedným z najsilnejších a až 5-krát v tomto období jeho hodnota rástla.

Spoločnosť Fundstrat naďalej zostáva optimistická, čo sa týka budúcej ceny Bitcoinu. Hodnota tejto kryptomeny by do konca roka 2018 mala dosiahnuť 25 tisíc dolárov. Lee pred približne 2 mesiacmi taktiež tvrdil, že Bitcoin do leta vyrovná svoje rekordné maximum.

Portál CNBC označuje Toma Leeho, ktorý v minulosti pracoval aj pre JP Morgan,  za jediného veľkého stratéga z Wall Street, ktorý vydáva formálne cenové ciele pre Bitcoin.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.