Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (17.12.): Bitcoin pridal 5%, zomrel autor kryptomanifestu, Charlie Lee mal pravdu

Článok

Správy dňa - Lee, manifesto
Správy dňa - Lee, manifesto

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin posilnil o 5%, je z najhoršieho vonku?

Našiel Bitcoin svoje dno? To je otázka, na ktorú by chcel poznať odpoveď každý. Isté je,  že Bitcoin našiel nad úrovňou približne $3200 silný support, čo platí aj pre trhovú kapitalizáciu všetkých kryptomien, ktoré sa zubami-nechtami držali v posledných dňoch nad psychologicky silnou hranicou 100 miliárd USD (graf trhovej kapitalizácie kryptomien môžete sledovať tu). Pokles pod tuto úroveň by mohol spôsobiť ďalší odliv peňazí z trhu. Dnešné mierne posilnenie Bitcoinu (o cca 5% v čase písania textu) vlieva mnohým nádej, že veľký výpredaj sa už skončil. Buďte však veľmi opatrní. Bitcoin čaká na ceste hore viacero silných rezistencií.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pokiaľ ide o altcoiny, väčšina z najznámejších má za sebou týždeň v znamení rastu voči BTC. Najviac sa darilo Litecoinu, ktorý pridal 17% a absolútnym víťazom je Waves, ktorý vďaka viacerým novinkám posilnil až o takmer 70%. Spokojní môžu byť aj tí, ktorí držia Qtum, Tezos, Maker či Dogecoin. Aj tieto mince posilnili za posledných 7 dní o viac než 10%.

TIP: Chcete investovať vo viacerých kryptomien naraz? Prečítajte si tento článok

Masová adopcia kryptomien v horizonte 3-5 rokov?

CEO obchodnej platformy BitPay Stephen Pair je veľký optimista pokiaľ ide o budúcnosť kryptomien. Domnieva sa, že masová adopcia platieb na báze blockchainu príde v horizonte 3-5 rokov. ,,Hovoril som, že to bude trvať 10 rokov, ale teraz si myslím, že je pred nami ešte 3-5 rokov, kým budete môcť prísť do bežnej reštaurácie a každý bude očakávať, že možnosť platby bude aj prostredníctvom blockchainu.”

Pair sa domnieva, že platby cez blockchain však nebudú realizované len prostredníctvom kryptomien ako sú Bitcoin, ale napríklad aj dolármi, ktoré budú fungovať na tejto technológii.

Pokiaľ ide o samotnú hodnotu Bitcoinu, verí, že je v súčasnosti len zlomkom toho, čo bude v budúcnosti. Jeho súčasná cena je zatiaľ len výsledkom špekulácii investorov, ktorí špekulujú o tom, či bude prijatý a v budúcnosti používaný. Až masová adopcia Bitcoinu bude viesť k reálnemu rastu jeho hodnoty. (cointelegraph)

Charlie Lee mal pravdu

Zakladateľ kryptomeny Litecoin (LTC) Charlie Lee mal pravdu, keď 25. februára 2018 na Twitteri predpovedal, že hodnota LTC môže byť tento rok vyššia, než Bitcoin Cash (BCH). Jeho tweet sa vtedy týkal hlavne témy, či môže Ethereum (ETH) prekonať v trhovej kapitalizácii Bitcoin (BTC), čo vylúčil, no naznačil práve túto druhú možnosť, keď v preklade napísal: ,,Flippening (ETH>BTC) sa nikdy nestane. Ale flappening LTC>BCH sa stane tento rok.”

Aktuálne je Litecoin siedmou najhodnotnejšou kryptomenou s kapitalizáciou 1,6 miliardy dolárov. Bitcoin Cash (BCH) je ôsmy s kapitalizáciou 1,45 miliardy USD a Bitcoin SV (Satoshi Vision), ktorý vznikol forkom Bitcoin Cash je deviaty s kapitalizáciou 1,33 miliardy dolárov. Práve spomínaný fork je hlavným dôvodom, prečo hodnota Bitcoin Cash výrazne klesla (okrem silného downtrendu všetkých kryptomien). (twitter)

Zomrel autor knihy “The Crypto Anarchist Manifesto”

Autor slávnej knihy The Crypto Anarchist Manifesto, ktorá bola publikovaná už v roku 1992 a predpovedala vznik prvých decentralizovaných kryptomien, Timothy C. May, 15. decembra zomrel.

,,Štát sa samozrejme pokúsi spomaliť alebo zastaviť šírenie tejto technológie založenej na kryptografii s odvolaním sa na problémy národnej bezpečnosti, jej prepojenie s drogami a daňovými únikmi a obavami zo spoločenského rozpadu,” píše sa v knihe, ktorá má už 26 rokov.

May založil v roku 1992 organizáciu Cypherpunks, s ktorej predstaviteľmi mal údajne komunikovať pred napísaním Bitcoin Whitepaper v roku 2008 aj zakladateľ Bitcoinu Satoshi Nakamoto. Mnohí sa domnievajú, že nemalý podiel na vzniku Bitcoinu mal preto práve aj Timothy C. May. (cointelegraph)

Fintech spoločnosti rizikom pre globálny finančný trh?

Podľa spoločnosti DTCC (Depository Trust and Clearing Corporation) môžu fintech firmy predstavovať riziko pre celý globálny finančný trh. Uviedlo to až 20 percent respondentov prieskumu barometra systémových rizík. ,,Keďže priemysel pokračuje v prijímaní fintech inovácii ako sú blockchain, umelá inteligencia a cloudové riešenia, musíme zabezpečiť, aby tieto inovácie neohrozovali bezpečnosť súčasného globálneho finančného trhu,” uviedol na margo výsledkov prieskumu Stephen Scharf, výkonný riaditeľ divízie DTCC. (cointelegraph)

Coinbase pridáva novú funkciu

Najznámejšia americká zmenáreň Coinbase zverejnila v ramci svojho Vianočného adventného kalendára vcera ďalšiu novinku v podobe funkcie Watchlist, pomocou ktorej si môžete optimalizovať vaše rozhranie podla osobných potrieb. Dnes zas upozornila na stablecoin USDC, pričom popísala jeho hlavné výhody. USDC je token na sieti Ethereum, ktorý je 100% krytý americkými dolármi a hodnota jednoho USDC je rovná jednému americkému doláru. Dostupný je na zmenárni Coinbase a burzách Coinbase Pro, Binance a Poloniex. (coinbase)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.