Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (16.1.): Ruský premiér tvrdí, že kryptomeny netreba pochovávať

Článok

medvedev - správy
medvedev - správy

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Hard fork Ethereum odložený pre kritickú chybu

Očakávaný hard fork Ethereum s názvom Constantinople, ktorý sa mal uskutočniť už zajtra 17. januára, bol opäť odvolaný. Audítorská firma ChainSecurity totiž zistila, že implementácia návrhu na zlepšenie siete s označeným EIP 1283 by mohla poskytnúť nástroj na ukradnutie prostriedkov užívateľov. Vývojári Ethereum po zistení tohto bezpečnostného rizika súhlasili s ďalším odloženým očakávaného upgrade systému, ktorý sa mal prvýkrát realizovať už v novembri minulého roku. (coindesk)

Ruský premiér tvrdí, že kryptomeny netreba pochovávať

Masívny medvedí trh s kryptomenami nie je dôvodom na ich pochovanie, tvrdí ruský premiér a pravá ruka Vladimira Putina Dimitrij Medvedev. Súčasnú situáciu na trhu s kryptomenami popri tom označil za jednu z hlavných otázok, ktorú musí riešiť svetová komunita popri posunoch na tradičných trhoch, raste protekcionizmu, sociálnej nerovnosti a rýchleho rozmachu globálnej digitálnej transformácie. ,,Majú svoju jasnú aj tmavú stránku, rovnako ako v každom spoločenskom fenoméne a akejkoľvek ekonomickej inštitúcii. Mali by sme pozorne sledovať, čo sa udeje v tomto priestore,” skonštatoval Medvedev.

K Rusku ešte dopĺňame informáciu o tom, že pred necelými dvomi týždňami ruský ekonóm Vladislav Ginko, ktorý je profesorom na moskovskej univerzite Russian Presidental Academy of National Economy and Public Administration, naznačil, že jeho krajina by mohla v dohľadnej dobe vo veľkom investovať do Bitcoinu a bojovať touto formou proti americkým sankciám. Hovorílo sa o hodnote vyše 10 miliárd dolárov. Ginko je mimo to označovaný za „blízkeho človeka“ Kremľa. (cointelegraph)

Zmenáreň Binance Jersey rozdáva bonus 20 eur

Najznámejšia burza s kryptomenami Binance dnes otvorila novú zmenáreň určenú pre občanov Európskej únie. Jej názov je Binance Jersey a kúpiť na nej môžete Bitcoin a Ethereum za eurá alebo britské libry. Binance Jersey okrem toho rozdá 20 eur medzi prvých 5000 zaregistrovaných užívateľov, ktorí absolvujú proces overenia totožnosti. Viac informácii o tomto bonuse sa dozviete v tomto našom článku aj s návodom ako na to.

BitMex popiera tvrdenia SCMP

Plátok South China Morning Post (SCMP) včera uviedol, že burza BitMEX zatvára účty občanom Spojených štátov amerických a kanadskej provincie Quebec. BitMEX však tvrdí, že v tomto článku bolo mnoho nepresností.

Článok na SCMP uviedol, že BitMEX musí zavrieť účty obyvateľom z USA a Quebecu pre nedostatok regulácie, čo je v rozpore s miestnymi nariadeniami. Počet klientov BitMexu z USA pritom podľa SCMP tvorí jednu sedminu z celkového počtu, pričom najviac klientov má BitMEX v Ázii. Burza v reakcii na tieto správy tvrdí, že ide o mylné informácie a podotýka, že na BitMEXe nemôžu obchodovať občania USA už od roku 2015. ,,Spoločnosť BitMEX si vždy ponechala právo zavrieť účty tým zákazníkom, ktorí uviedli nepravdivé vyhlásenia o mieste svojho bydliska,” tvrdí spoločnosť. BitMEX tiež poopravil tvrdenia o tom, že je firmou sídliacou v Hong Kongu a zdôraznil, že právne zakotvenie má na Seychelách. (cointelegraph)

Rýchle správy

ŤAŽBA: Spoločnosť Giga Watt, ktorá patrí medzi gigantov v oblasti ťažby kryprtomien, údajne pozastavila svoje každodenné operácie.

TRON: Krytomena TRX od Tronu bola zalistovaná na burze OkCoin s pármi voči USD, BTC a ETH.

CRYPTOPIA: Internetom koluje zatiaľ neoverená informácia, podľa ktorej boli z burzy Cryptipia ukradnuté kryptomeny v celkovej hodnote 11 miliónov dolárov. Upozorňujeme, že táto správa nebola zatiaľ oficiálne potvrdená.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.