Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (15.3.): Pád Bitcoinu, úspešný test Ripple či McAfee

Článok

Správy dňa Bitcoin a Ripple
Správy dňa Bitcoin a Ripple

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin padol pod 8 tisíc. Spôsobil to Google?

Bitcoin prvýkrát od 6. februára padol včera večer pod 8 tisíc dolárov pričom od aktuálneho dna sa odrazil až nadránom na sume 7 665$ no a teraz sa obchoduje v cene okolo 8050 USD (dnes v čase [16:49]). Tento pád pravdepodobne pôsobilo predovšetkým rozhodnutie Google o zákaze reklám na kryptomeny a ICO, ktorý bude platiť od júna tohto roku. Čo sa týka výhľadu do najbližšieho obdobia čoraz viac sa hovorí o možnosti otestovania supportu BTC na hladine 6000 dolárov.

Ďalšia úspešná spolupráca Ripple

Druhá najväčšia španielska banka BBVA (futbaloví fanúšikovia vedia, že je hlavným partnerom španielskej La Ligy) je ďalším partnerom spoločnosti Ripple (XRP). Táto banka potvrdila, že úspešne otestovala sieť Ripple pre rýchlejšie cezhraničné platby v rámci krajín Európy a Latinskej Ameriky. Podľa stanoviska banky trvali všetky transakcie len niekoľko sekúnd a prebehli bez problémov. (ambcrypto.com)

McAfee upokojuje dlhodobých investorov

John Mcafee, známy kryptoinvestor a autor antivírusu McAfee sa na Twitteri vyjadril k súčasnej situácií na trhu v tom zmysle, že hodleri môžu zostať pokojní a nemusia sa obávať. ,,Veľké bohatstvo môžu získať len dlhodobým investovaním v horizonte 2-5 rokov,“ odkázal im. McAfee zároveň dodal, že z krátkodobého hľadiska nemá žiadne odporučenie. (twitter.com)

Playboy TV si zaplatíte pomocou kryptomeny 

Exkluzívny prémiový obsah Playboy TV bude možné zaplatiť prostredníctvom kryptomien. Na tento účel by mal slúžiť token VIT (Vice Industry Token), ktorého ICO práve prebieha. V pláne je však aj prijímanie ďalších kryptomien. Táto správa prichádza len pár dní po tom, ako portál PornHub oznámil, že zatiaľ neplánuje prijímať platby za prémiový obsah pomocou kryptomien. Tie by vraj mohli byť atraktívnejšie pre užívateľov, nakoľko mnohí sa obávajú toho, že klasické platby za takéto služby budú viditeľné na výpisoch z bankového účtu. (coindesk.com)

Coinbase kritizuje vládu USA

Podľa zástupcu Coinbase súčasný trend v USA týkajúci sa spôsobu regulácie kryptomien poškodzuje zdravú inováciu tohto sektora. Viac si prečítajte v našom článku.

Michal Majzlík o situácií na trhu: nie je sa čomu diviť

,,Momentální sitace na trhu je nejistá, protože v podstatě nikdo neví jestli Bitcoin půjde nahoru nebo dolů. Jsme neustále v bear marketu tudíž ceny kryptoměn a tržní kapitalizace je v neustálém poklesu a není se čemu divit, když se podíváme na to co se stalo před několika měsíci na krypto trhu,“ povedal v rozhovore pre náš portál trejder Michal Majzlík. Celý rozhovor, v ktorom sa venujeme aj jeho produktu, si prečítajte v tomto článku.

Veľká Spolupráca BitPay a Bithumb

Najväčšia kryptozmenáreň v Južnej Kórei spoločnosť Bithumb nadviazala spoluprácu so BitPay, aby konkurovala na medzinárodnom trhu remitencií. V rozhovore pre CNBC povedal šéf spoločnosti Bitpay Sonny ingh, že podniky budú vďaka tejto spolupráci schopné previesť faktúry na Bitcoin za použitia BitPay, aby realizovali cezhraničné platby rýchlejšie a lacnejšie než prostredníctvom bežných bankových remitencií. Cezhraničné platby medzi Kóreou a Západom budú tento rok v objeme okolo 200 miliárd dolárov, upozorňuje. Ľudia, ktorí ich teraz vykonávajú, platia bankám vysoké poplatky a transakcie trvajú okolo štyroch dní. Pomocou Bithumb a BitPay sú schopní urobiť transakciu za 1% poplatok a za jeden pracovný deň, dodáva. (cointelegraph.com)

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.