Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Coinbase odkazuje vláde USA: Súčasný trend amerických regulátorov poškodzuje zdravú inováciu

Článok

Regulácie USA a kryptomeny
Regulácie USA a kryptomeny

Americký podvýbor pre kapitálové trhy, cenné papiere a investície riešil 14. marca otázku kryptomien a ICO aj za účasti zástupcu spoločnosti Coinbase.

Na pojednávaní vo Washingtone sa diskutovalo o kryptomenáchICO, potenciálnych výnosoch pre hospodárstvo, poskytovaní právnej podpory investorom a o vývoji regulačného princípu uplatňovaného príslušnými regulačnými orgánmi USA.

Mike Lempres zastupujúci kryptozmenáreň Coinbase počas tohto sedenia kritizoval súčasný postoj vládnych orgánov v USA ku kryptomenám, pričom ešte predtým uviedol, že kryptomeny môžu transformovať tvorbu kapitálu a inovovať ekonomiku, pričom zdôraznil, že majú obrovský potenciál prostredníctvom “zodpovedných regulácií”.

Lampresovi sa však nepáči súčasný stav: ,,Existuje tu príliš veľa neistoty pokiaľ ide o definíciu bezpečnosti a rozsahu regulačných kontrol, čo spôsobuje, že sa trh ochladzuje. To je zlé pre každého, pretože technológia sa nezastaví – jednoducho sa presunie do zahraničia a my prídeme o príležitosť čerpať z týchto benefitov v USA.”

Zástupca Coinbase tvrdí, že cieľom musí byť zabezpečenie, aby potenciálne výhody z nových technológii neboli poškodené neistotou, ktorá vyplýva z regulačných alebo právnych nariadení.

Lampres následne počas sedenia hovoril o hlavných regulačných orgánoch v USA, ktoré riešia túto problematiku – SEC (Komisia pre cenné papiere a burzu), CFTC (komisia pre terminované obchody s komoditami), FinCEN (kontrola finančných trestných činov) a FTC (Federálna obchodná komisia), pričom poukázal na zmätok, ktorý medzi nimi panuje pri pohľade na kryptomeny.

SEC totiž vníma kryptomeny ako cenné papiere, kým CFTC tvrdí, že ide o komodity. FinCEN, ktorý má plné právomoci v otázke KYC (poznaj svojho klienta) ich zas vníma ako peniaze. K tomu sa pripája ešte IRS, ktorá kryptomeny považuje z daňového hľadiska za majetok. Lampers preto zdôrazňuje, že medzi regulátormi neexistuje dostatočná koordinácia, čo škodí trhu.

Keď sa Lampresa spýtal predseda podvýboru Bill Huizeng na ICO, Lampres v mene Coinbase vyhlásil, že nemôžu v súčasnej dobe podporovať ICO, pretože si nie sú istí reguláciami. ,,Kým sa začneme angažovať v podporovaní ICO, čakáme na to, aby sa usadil prach medzi CFTC a SEC,” vysvetlil.

Trh musí byť pripravený, aby doňho vstúpili inštitucionálni investori

Očakávaný prílev nových peňazí do kryptosveta od veľkých inštitucionálnych hráčov zatiaľ neprichádza zrejme práve pre dôvody, ktoré spomínal Lampers. Podľa Sunila Hiraniho, zakladateľa True Digital Holdings, totiž títo “veľkí hráči“ čakajú, kým bude trh pripravený keďže takéto spoločnosti najprv očakávajú správne a jednoznačne definované regulácie.

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.