Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (19.3.): Čo spôsobilo nárast Bitcoinu, predpoveď Leeho či významná spolupráca Coinbase

Článok

Správy dňa a Bitcoin
Správy dňa a Bitcoin

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Čo spôsobilo dnešný rast hodnoty Bitcoinu?

Bitcoin sa ešte v nedeľu večer nachádzal na sume okolo 7300 dolárov, no v čase písania tohto článku to je už takmer 8600 dolárov. Tento nárast jeho hodnoty sa pripisuje najmä dvom správam.

Prvou a pravdepodobne podstatnejšou je informácia zo summitu G20, kde sa zástupcovia 20 najsilnejších ekonomík sveta zhodli, že zatiaľ nezavedú voči kryptomenám prísnejšie nariadenia. Viac podrobností sa dočítate v tomto našom článku.

Druhou správou, ktorá mohla pozitívne ovplyvniť trh, je podľa portálu AMBCrypto.com vyhlásenie správcu konkurznej podstaty skrachovanej kryptoburzy Mt.Gox Nobuakiho Kobayashiho, ktorý tvrdí, že predajom bitcoinov v hodnote 400 miliónov dolárov (medzi decembrom a februárom) určite nespôsobil strmý pád hodnoty BTC v úvode tohto roka.

Ďalšia predpoveď Toma Leeho

Tom Lee, zakladateľ rešpektovanej analytickej spoločnosti Fundstrat, má ďalšiu predpoveď pre Bitcoin. Najnovšie tvrdí, že Bitcoin do marca 2020 dosiahne hodnotu 91 tisíc dolárov. Známy stratég z Wall Street začal s predpoveďami cien Bitcoinu ešte v čase, kedy jeho hodnota bola pod 3 tisícmi dolárov. V júli 2017 povedal, že Bitcoin dosiahne hodnotu 55 tisíc dolárov koncom roka 2022. V januári zas tvrdil, že do konca tohto roku BTC uvidíme na novom maxime o hodnote 25 tisíc dolárov. (cointelegraph.com)

Významná spolupráca Coinbase a Barclays

Americká spoločnosť Coinbase, ktorá pred pár dňami získala vo Veľkej Británii e-money licenciu, si otvorila účet u britského giganta Barclays, vďaka čomu budú mať občania tejto krajiny podstatne jednoduchšie nakupovať kryptomeny, keďže po novom nebudú musieť zamieňať libry za eurá alebo používať na to banky v Estónsku (čo trvá niekoľko dní). (cnbc.com)

MasterCard podporí národné kryptomeny

Spoločnosť MasterCard oznámila, že uľahčí používanie národných kryptomien vydaných centrálnymi bankami. Zdôraznené je však, že toto rozhodnutie sa bude týkať len podpory kryptomien, ktoré budú emitované centrálnymi bankami daných štátov. V článku na túto tému na AMBCrypto.com sa tiež uvádza, že MasterCard podal už viac ako 30 patentov súvisiacich s blockchain technológiou a kryptomenami. (ambcrypto.com)

Obrovská farma na ťaženie kryptomien v UK

Bladetec, britský dodávateľ hardvéru v oblasti IT prezradil, že má v pláne vybudovať na juhovýchode Spojeného kráľovstva farmu na ťaženie Bitcoinu. Projekt nazvaný Bladetec Bitcoin Mining Company Ltd (TBBMC) má za cieľ získať od investorov 10 miliónov libier na výstavbu a prevádzku farmy. Vývojári potom plánujú predať vyťažené bitcoiny a tiež zariadenia na ťažbu. Zakladateľ tejto spoločnosti John Kingdon tvrdí, že nejde o rizikovú investíciu. Podľa jeho výpočtov by totiž len predaj zariadení na ťažbu Bitcoinu viedol k zisku. Nie je známe, či pri tomto predpoklade zohľadňuje faktory ako je znižovanie cien hardvéru a zvyšovanie nákladov na ťažbu, ktoré si každý rok vyžadujú viac energie a výpočtovej sily. (cointelegraph.com)

Podvodný email PayPal mohol ovplyvniť trh

Užívatelia PayPalu dostali podvodný email s informáciou, aby nepoužívali túto službu na činnosti súvisiace s kryptomenami. Nakoľko email dostali milióny ľudí, mohol ovplyvniť trh. Viac sa dočítate v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.