Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin cez noc vyletel o 7%. Dôvodom sú dobré správy zo summitu G20

Článok

Bitcoin rast
Bitcoin rast

Cena Bitcoin -u v slede negatívnych správ z posledných dní klesla až pod $7 300, no následne sa cez túto noc odrazila nahor o vyše 7 percent až na sumu 8 467 dolárov (aktuálne je cca 8 300$). Podľa portálu CCN to spôsobili najmä dobré správy z Argentíny.

Summit G20 a kryptomeny

Mnohí analytici považujú za hlavný dôvod tohto rastu správy zo summitu G20 v argentínskom Buenos Aires, počas ktorých sa má hovoriť o kryptomenách a spôsobe ich regulácií. Počas tohto stretnutia FSB – svetový dozorný orgán, ktorý dohliada na banky a finančné siete ako zástupca 20 hlavných ekonomík, uviedol, že existujúce predpisy o kryptomenách ako je Bitcoin sú postačujúce a nie je v tomto momente potrebné robiť žiadne ďalšie obmedzenia alebo predpisy.

Oficiálna správa FSB, ktorá odkazuje na predsedu FSB a guvernéra Bank of England Marka Carneyho uvádza:

,,Podľa FSB kryptomeny v súčasnosti nepredstavujú riziko pre celosvetovú finančnú stabilitu. Trh sa však naďalej rýchlo vyvíja a toto počiatočné posúdenie by sa mohlo zmeniť, ak sa kryptomeny výrazne rozšíria a prepoja sa s jadrom regulovaného finančného systému.”

Až do tohto týždňa sa niektorí analytici domnievali, že blížiace sa stretnutie skupiny G20 prispelo k poklesu hodnoty kryptomien, keďže investor očakávali, že G20 navrhne voči digitálnym menám prísnejšie predpisy. Investori predpokladali, že hlavné ekonomiky sa za týmto účelom spoja, aby striktnejšie regulovali globálny trh s digitálnymi menami.

Vlády sa však rozhodli ísť cestou prispôsobenia existujúcich predpisov na globálnom trhu so špekuláciami, ktoré sú už teraz prísnejšie napríklad v USA alebo Japonsku. Chcú teda dodržiavať súčasný regulačný plán hlavných trhov s kryptomenami s cieľom uľahčiť rýchlo rastúci dopyt po novovzniknutej triede aktív.

Je veľmi nepravdepodobné, že stretnutie zástupcov G20 bolo jediným faktorom, ktorý viedol k nedávnemu poklesu ceny Bitcoinu. Trh však po sérií negatívnych správ potreboval optimistický pozitívny náboj, ktorý by mohol priniesť rastúci trend.

Portál CCN uvádza, že v krátkodobom horizonte je pravdepodobné, že Bitcoin si udrží svoju dominantnú pozíciu na trhu s kryptomenami (aktuálne až 44%), keďže investori ho začali vnímať ako bezpečnejšiu investíciu v porovnaní s inými kryptomenami.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.