Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (15.1.): Hard fork Ethereum, hacknutá burza či Bakkt

Článok

Správy dňa - Ethereum
Správy dňa - Ethereum

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. 


Sledujte nás na Facebooku

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Prvý hack burzy v tomto roku

Novozélandská burza Cryptopia oficiálne potvrdila, že sa stala obeťou hackerského útoku. Počas neho bolo z burzy podľa najnovších správ ukradnutých minimálne takmer 20 000 ETH, čo predstavuje hodnotu okolo 2,5 milióna dolárov. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Bakkt sa zrejme opäť odloží

Dlhoočakávaný Bakkt, platforma, na ktorej sa budú obchodovať Bitcoin Futures s reálnymi BTC, môže byť pre americký shutdown opäť odložený. Urobil však ďalší krok vpred v podobe uzavretia novej akvizície. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Rýchle správy

ŠVAJČIARSKO: Najväčšia súkromná švajčiarska banka Vontobel od 14. januára ponúka správu portfólia kryptomien. Tvrdí, že je prvou bankou na svete, ktorá priniesla v tejto sfére riešenie v súlade s požiadavkami regulátorov.

BITMAIN: Čínsky ťažobný gigang Bitmain nebalí kufre len v americkom Texase, kde chcel vybudovať miningovú fabriku v hodnote 500 miliónov dolárov. Podľa čerstvých správ zatvára aj svoju pobočku v holandskom Amsterdame. Už koncom minulého roka uzavrel Bitmain aj svoje vývojové centrum pre blockchain v Izraeli.

USA: Bývalý republikánsky predstaviteľ Goerge Nethercutt tlačí na patričné regulačné americké orgány, aby zaviedli vhodné regulácie pre oblasť kryptomien a technológiu blockchain a nebránili tak inováciám v rozkvete.

ETHEREUM HARD FORK: Coinbase a Kraken sa stali najnovšími zmenárňami respektíve burzami, ktoré potvrdili podporu pre Coinstantinople hard fork kryptomeny Ethereum. Pridali sa tak k Binance, Houbi či OKEx. Fork sa očakáva po vyťažení bloku 7 080 000 niekedy  v tomto týždni.

MALWARE: Internetom sa šíri nový Windows malware, ktorý sa nachádza v torrentových súboroch zo stránok Pirate Bay. Tento malware môže okrem iného manipulovať s webovými stránkami a nahradiť Bitcoin a Ethereum adresy za tie, ktoré vlastní autor malware. Škodlivý súbor by sa mal nachádzať v torrente k filmu The Girl in the Spider’s Web, no nemožno vylúčiť, že je aj súčasťou iných torrent súborov. Dajte si pozor.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.