Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bakkt sa pravdepodobne (opäť) odloží. Medzitým oznámil zaujímavú novinku

Článok

Bakkt
Bakkt

Bakkt môže byť pre americký shutdown opäť odložený. Urobil však ďalší krok vpred.

Spustenie platformy Bakkt sa môže odložiť o ďalšie mesiace. Spomenutý bol aj apríl, hoci oficiálne Bakkt nič také nepotvrdil.

Portál Longhash.com sa vo svojom dnešnom článku venoval vplyvu čiastočného vládneho shutdownu v USA na spustenie platformy Bakkt a tiež na prípadné schválenie či zamietnutie žiadosti o VanEck a Solid X o schválenie ich Bitcoin ETF.

Čo je americký shutdown

Americký shutdown trvá od 22. decembra 2018 a spôsobil, že viaceré federálne inštitúcie vrátane deviatich ministerstiev prišli zhruba o štvrtinu svojich finančných zdrojov. Týka sa to aj Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), ktorá rozhoduje v súvislosti s Bitcoin ETF Americkej komisie pre terminované obchody s komoditami (CFTC), ktorá má vydať povolenie pre BAKKT.

Shutdown vznikol v dôsledku sporu medzi prezidentom Donaldom Trumpom a americkým kongresom v otázke financovania výstavby bariéry, respektíve plotu medzi USA a Mexikom. Trump požaduje na uskutočnenie tohto plánu, ktorý sľuboval realizovať už počas prezidentskej kampane, 5 miliárd dolárov, s čím kongres nesúhlasí. Shutdown už je najdlhší od roku 1976. V piatok Trump prekonal 21-dňový shutdown Billa Clintoina z decembra 1995.

Bakkt až v apríli?

Pokiaľ ide o Bakkt ako platformu, na ktorej sa majú obchodovať prvé denne Bitcoin Futures s reálnymi bitcoinami, ten pôvodne plánoval svoje spustenie už 12. decembra 2018, no neskôr oznámil, že presúva štart na január 2019. Zdá sa, že ani tento cieľ sa nepodarí splniť. Bakkt na “otvorenie dverí” potrebuje získať schválenie od CFTC, čo sa pre spomínaný vládny shutdown komplikuje.

,,Bakkt je ambiciózny projekt, ale jeho pôvodný časový horizont bol príliš optimistický,” tvrdí Hiranden Misra, CEO Global Markets Exchange Group International LLP, londýnskeho poskytovateľa globálnych finančných trhov. ,,Ak sa spustí v apríli a splní tento termín, bude to znamenať, že má stále dobrú východiskovú pozíciu pred inými podobnými iniciatívami, ktoré by mohli vzniknúť na týchto trhoch,” uviedol. My upozorňujeme, že aprílový termín vedenie Bakkt oficiálne zatiaľ nespomenulo.

Očakávania od Bakkt má aj generálny riaditeľ šanghajskej spoločnosť LOTS Zeen Zhang, ktorý uviedol, že táto platforma bude mať vplyv na financovanie kryptoaktív najmä z tradičných investičných fondov. Pre konzervatívnejších investorov podľa neho ponúkne bezpečný priestor a relatívny komfort, čo sa týka dodržiavania predpisov. Na margo informácie, že Bakkt bude prvý, kto prinesie Bitcoin futures vyplácané v kryptomenách (v tomto prípade BTC), povedal, že tento fakt výrazne prispeje k rozvoju kryptomenových aktív.

Bakkt urobil ďalší krok vpred

Hoci spustenie Bakkt sa môže odložiť o ďalšie týždne (možno až mesiace), spoločnosť medzitým pokračuje v oznamovaní pozitívnych správ. Tou najnovšou je uzavretie akvizície s Rosenthal Collins Group (RCG) v rámci ktorej Bakkt získal určité aktíva tejto firmy. Ide o vyše 100 ročnú chicagskú spoločnosť, ktorá sa špecializuje na správu komoditných účtov pre investorov a inštitúcie a na zabezpečenie presunu peňazí, manipuláciu s kolaterálom a na riadenie obchodov prostredníctvom zúčtovacích stredísk vlastnených bankami. Podľa Leefflerovej táto akvizícia pomôže Bakktu zlepšiť riadenie rizík a dodá cenné skúsenosti týkajúce sa pokladničných operácii, pričom dodala, že pomôže aj v oblasti boja proti praniu špinavých peňazí v rámci KYC (Know your client).

,,Táto akvizícia potvrdzuje, že nesedíme na mieste a nečakáme len na povolenie od CFTC,” skonštatovala. ,,Naša misia vyžaduje značné investície do technológii na vytvorenie inovatívnej platformy, no vyžaduje aj odborné znalosti na finančných trhoch s cieľom poskytnúť najdôveryhodnejší fintech ekosystém pre kryptomeny.”

Nedávno sme vás na kryptonovinky.sk informovali aj o tom, že Bakkt uzavrel prvé kolo financovania, v rámci ktorého získal od investorov finančné prostriedky vo výške 183 miliónov dolárov. Peniaze boli určené na vybudovanie infraštruktúry burzy.

Bitcoin ETF a obmedzená SEC

Pokiaľ ide o Bitcoin ETF, portál longhash.com konštatuje, že SEC v dôsledku shutdownu podľa všetkého nestihne rozhodnúť o schválení žiadosti VanEck, SolidX a burzy CBOE a teda bude musieť verdikt odložiť.  Táto žiadosť je pritom považovaná za najnádejnejšiu na schválenie. Právnik Jake Chervinsky však nedávno upozornil, že 27. február je hraničným termínom pre rozhodnutie SEC v súvislosti s touto žiadosťou a tiež potvrdil právne špekulácie o tom, že ak sa SEC do tohto termínu nerozhodne, žiadosť bude podľa platných pravidiel schválená automaticky.

Chervinsky však dodal, že SEC stačí napísať jednostranový dokument, v rámci ktorého žiadosť zamietne a to zvládne aj počas svojej obmedzenej činnosti. Schválenie Bitcoin ETF v dôsledku “nefunkčnosti” SEC preto považuje za veľmi nereálne.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu



© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.