Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (14.5.): TOP udalosť roka začala, sledovať môžete aj LIVE!

Článok

Správy dňa - Consensus
Správy dňa - Consensus

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Pondeľňajšie správy zo sveta kryptomien

Consensus 2018 začal

Dnes odštartovala v New Yorku trojdňová konferencia o kryptomenách a technológii Consensus 2018, ktorej predchádzajúce ročníky mali výrazný vplyv na rast hodnoty kryptomien. Viac sme o tom písali v tomto článku.

Live prenos z Consensus 2018 sledujte tu >>>

Bitcoin cez noc oslabil

Hoci to včera večer vyzeralo tak, že Bitcoin zaútočí na hranicu 9000 dolárov, naopak prudko klesol až pod 8300 USD. Aktuálne sa jeho cena pohybuje medzi 8300 až 8400 USD (aktualizácia o [15:52]: Bitcoin je už nad 8600 USD). Takýto výrazný pád hodnoty BTC tesne pred konferenciou Consenus sa neočakával.

Najvyšší juhokórejský regulátor bude preverovať kryptozmenárne

Najvyšší finančný regulátor v Južnej Kórei Komisia pre finančné služby (FSC) sa začal zaoberať skúmaním kryptomien a ich vplyvu na pranie špinavých peňazí. V Južnej Kórei sa touto témou doteraz zaoberal najmä FSS, teda Úrad finančného dohľadu, ktorý sám požiadal FSC o to, aby skontroloval bankové účty kórejských kryptozmenárni. Hlavnou témou rozsiahleho auditu bude najväčšia burza v krajine Bithumb, ktorá v apríli informovala, že má v pláne spustenie vlastného tokenu. (cointelegraph.com)

LG spustilo projekt “Monachain”

LG CNS, dcérska spoločnosť LG Corporation, ktorá dodáva služby v oblasti informačných technológii, spustila vlastnú službu založenú na blockchain technológii. Služba s názvom LG CNS „monachain” je digitálny systém overovania, ako aj digitálna mena a nástroj na riadenie digitálneho dodávateľského reťazca. Moonchain má umožniť nový typ identifikácie, decentralizovaný identifikátor (DID), ktorý sa dá použiť na osobnú identifikáciu a online platby prostredníctvom inteligentných zariadení. Monachain tiež umožňuje používateľom otvoriť digitálnu peňaženku a vykonávať finančné operácie. (cointelegraph.com)

Online banka našla pre BTC využitie v medzinárodných úveroch

Nemecká online banka Bitbond, ktorá vznikla v roku 2013, našla inovatívny príklad použitia bitcoinového “bezhraničného” charakteru – v medzinárodných úveroch. Stala sa prvou, ktorá použila Bitcoin na prevod úveru v medzinárodnej mene a to nielen ako zábezpeka na úver. (ccn.com)

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.