Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Štatistiky Consensus: Akcia, ktorá v minulých rokoch spôsobila raketový rast hodnoty kryptomien

Článok

Consensus 2018
Consensus 2018

Štyri dni dozadu sme vás informovali o tom, že v New Yorku sa od úvodu budúceho týždňa, konkrétne medzi 14. až 16. májom (pondelok-streda) uskutoční najväčšia konferencia súvisiaca s kryptomenami – Coindesk Consensus 2018.

Od tejto konferencie sú veľké očakávania a investori do kryptomien veria, že by mohla byť hlavným dôvodom toľko očakávaného „bull runu”.

,,Už je to jedna z najväčších konferencii na svete. Jej návštevnosť v tomto roku sa výrazne zvýšila a prichádza v čase, kedy sú Bitcoin a kryptomeny nižšie v porovnaní s úvodom roka. Z tohto dôvodu očakávame, že následný rast bude väčší ako v minulých rokoch,” uviedol Tom Lee, Wall Street stratég a zakladateľ Fundstratu známy pozitívnymi predpoveďami pre vývoj ceny Bitcoinu.

Štatistiky z minulých rokov naznačujú rast

V tomto článku si preto stručne zhrnieme, aký vplyv na vývoj cien kryptomien mali predchádzajúce ročníky Consensusu. Zdrojom štatistík sú Bloomberg a Fundstrat.

2015

V roku 2015 navštívilo Consensus, ktorý sa vtedy konal len jeden deň (10. Septembra) približne 500 ľudí. Bitcoin v priebehu týždňa, v ktorom sa konal, posilnil o 23% (altcoiny o 95%). Nasledujúce 2 mesiace rástol 121%, altcoiny o 56%.

2016

V nasledujúcom roku navštívilo konferenciu už približne 1500 ľudí, čo je o 1000 viac než pred rokom. Konala sa už tri dni medzi 2. a 4. májom. Bitcoin v ten týždeň posilnil o 10% a altcoiny o 9%. Nasledujúce 2 mesiace rástol BTC o 78% a altcoiny rovnako o 78%.

2017

V roku 2017 pribudlo na akcii ďalších 1250 ľudí a teda celková návštevnosť dosiahla doteraz rekordné číslo približne 2750 ľudí a prítomných bolo okolo 125 rečníkov. Bitcoin už v prvý týždeň rástol o 69% (altcoiny o 176%) a nasledujúce 2 mesiace posilnil o 138 percent. Altcoiny až o neuveriteľných 552%.

2018

Tento rok sa očakáva, že by molo akciu navštíviť až 7000 ľudí (niektoré zdroje ale hovoria o triezvejšom čísle okolo 4000) a prihlásených je už dvojnásobok rečníkov oproti minulému roku. Tak či onak pôjde o ďalší výrazný rast oproti predchádzajúcemu roku, pokiaľ ide o počet potenciálnych investorov.

Možné riziká

Hoci Tom Lee predpovedá, že podobný rast (ak nie ešte väčší) by mohol prísť aj teraz, upozorňuje na riziko súvisiace s reguláciami a ich možným vplyvom na trh s kryptomenami. Regulácie budú nepochybne jednou z hlavných tém celej konferencie.

Názor trejdera

Na názor, ako by mohlo Consensus ovplyvniť cenu kryptomien sme sa spýtali Michala Majzlíka z VIP skupiny Mike Crypto Group, ktorý sa domnieva, že aj vďaka tomuto podujatiu by Bitcoin nemal klesnúť pod 8 tisíc USD.

,,Je neděle a dump za posledních pár dní byl tvrdý, silný a krvavý. Očekávám pohyb do strany a nemyslím si, že by Bitcoin prolomil jen tak jednoduše 8000 USD z několika důvodů. Jeden z nich je Consensus, který se chystá. Pamatuji si minulý rok. Sledoval jsem Consensus live a ceny kryptoměn doslova explodovali a proč? Na této Konferenci se řeší budoucnosti kryptoměn, ukázky nových projektů, ICO, inovace blockchainu a jiné. Dump před konferencí pochopím. Pump po konferenci pochopím taktéž. Co bych nechápal je dump po dumpu.“

NAŠ TIP: Ak hľadáte skutočne kvalitné technické analýzy, signály a fundamentálne analýzy odporúčame Mike Crypto Group. 

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.