Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (14.1.): Winklevossovci vidia budúcnosť v tokenizácii, Tron reaguje na kritiku

Článok

Správy dňa - Winklevossovci
Správy dňa - Winklevossovci

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Winklevossovci vidia budúcnosť v stablecoinoch a tokenizovaných aktívach

Bratia Tyler a Cameron Winklevossovci, zakladatelia kryptoplatformy Gemini, vyhlásili, že tokenizované cenné papiere a stablecoiny prinesú jasnú budúcnosť do digitálneho menového priestoru. Winklevossovci v rámci zaujímavého rozhovoru prirovnali ICO mániu z roku 2017 k šialenej mánii okolo portálu Pets.com. ,,Všetky boli neregistrované a 6 mesiacov trvalo také šialenstvo. Myslím si, že ďalšia vlna prinesie skutočnú inováciu a skutočne zaujímavé aktíva, ktore sa stanú tokenizované – ako napríklad nehnuteľnosti,” uviedli.

Pokiaľ ide o stablecoiny, tie budú podľa nich lepším prostriedkom na realizáciu maloobchodných platieb než Bitcoin. Bitcoin však označujú za vznikajúcu digitálnu formu zlata, pričom Cameron vyhlásil, že jediná vec, v ktorom má zlato navrch je to, že má 3000-ročný náskok. (cointelegraph)

BitTorrent a TRON reagujú na kritiku bývalého zamestnanca

Včera sme vás v tomto článku informovali o kritike bývalého zamestnanca BitTorrentu Simona Morrisa, ktorý tvrdí, že TRON nemá šancu na svojom blockchaine zvládnuť také množstvo transakcií, ktoré vyžaduje BitTorrent. Okrem toho sa v rámci svojej kritiky pustil aj do Justina Suna, zakladateľa TRONu, ktorého označil za klamára a prirovnal ho k Donaldovi Trumpovi.

BiTtorrent a TRON na margo týchto obvinení vydali vyhlásenie, v ktorom tieto fámy popreli a ubezpečujú, že systém je schopný zvládnuť takú záťaž. Okrem iného upozornili, že týždeň pred obvineniami zo strany Morrisa bol publikovan whitepaper, v ktorom sa nachádzajú odpovede na viaceré Morrisove obavy. BitTorrent popisuje, že použije hybridný prístup, ktorý bude kombináciou on-chain/off-chain reťaze na prenos tokenov v rámci súkromnej knihy a verejného TRON blockchainu. Platby sa budú realizovať mimo reťazca a po ukončení výmeny sa ukotvia konsenzom. (reddit)

Rýchle správy

ETHEREUM CLASSIC: Hacker, ktorý získal približne 100 000 dolárov v hodnote kryptomeny ETC počas 51% útoku na Ethereum Classic na burze Gate.io, vrátil zmenárni celú túto hodnotu. Burza sa domnieva, že išlo o takzvaného bieleho hackera, ktorý chce ľuďom pripomínať riziká v konsenzu blokov a poukázať na dôležitosť hashovacej sily. Gate.io okrem toho informovala, že súčasný hashrate tejto kryptomeny je stále nízky a ak by si niekto prenajal dostatok výpočtového výkonu, môže byť vykonaný ďalší úspešný útok.

ETHEREUM & GOOGLE: Google podľa všetkého zakázal vo svojej reklamnej sieti Google Ads zobrazovanie reklám s kľúčovým slovom “Ethereum”. Viacerí inzerenti totiž referujú, že ich kampane v spojitosti s týmto názvom prestali od 9. januára bežať.

BITMAIN & MINING: Čínsky ťažobný gigant Bitmain pozastavil svoju ťažbu v meste Rockdale v americkom Texase, kde chcel vybudovať fabriku na ťažbu kryptomien v hodnote 500 miliónov dolárov. Väčšina zamestnancov bola prepustená a všetky operácie boli pozastavené. Bitmain pritom na renováciu budov vynaložil už milióny dolárov a údajne sa vo fabrike nachádza 7000 až 8000 serverov. Dôvodom tohto kroku je podľa všetkého výrazný pád hodnoty Bitcoinu.

TWITTER: Twitter účet juhoafrickej národnej kriketovej organizácie sa stal obeťou hackerov, ktorí ho zneužili na propagáciou falošnej súťaže. Fanúšikov napadnutého účtu vyzvali, aby poslali 0.01 BTC na nimi uvedenú BTC peňaženku a budú tým zaradený do súťaže o 20 BTC. Samozrejme išlo o podvod. Tweet s falošnou súťažou sa podarilo odstrániť až po 5 hodinách.

MALAJZIA: Malajzijská vláda stále nerozhodla o tom, či bude legalizovať kryptomeny. V súčasnosti sú teda stále v akejsi šedej zóne, v ktorej nie sú ani legálne, no ani nezákonné.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.