Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Bývalý zamestnanec BitTorrent: TRON (TRX) nemá šancu spracovať taký objem transakcií

Článok

Tron-BitTorrent
Tron-BitTorrent

Podľa Simona Morrisa, bývalého šéfa pre stratégie P2P internetový protokol BitTorrent, nebude TRON (kryptomena TRX) schopný spravovať objem transakcii potrebných na tokenizovanie BitTorrentu. Povedal to v rámci rozhovoru pre portál BreakerMag.

Morris najprv potvrdil, že keď pracoval v BitTorrente, on a jeho tím zistili, že príchod tokenu a automatizovaných aukcií na uprednostnenie vo fronte na sťahovanie by mohlo zvýšiť rýchlosť celej siete až o 40 percent. Zároveň však skonštatoval, že blockchain Tronu nemá šancu zvládnuť transakčný objem, ktorý by takýto systém vyžadoval.

Následne prezradil, že jeho tím potreboval stovky transakcii za sekundu, len aby mohol začať. ,,Počuli ste všetci tie somariny, o tom, že (TRON) zvládne 10000 transakcii za sekundu. My sme sa ho chystali roztopiť. Doslova ho zničiť.”

Na margo novinky, že TRON spustí na svojom blockchaine token BitTorrent (BTT), sa vyjadril veľmi kriticky: ,,Je to v podstate marketingový stroj navrstvený na veľmi tenkú vrstvu technológie.”

Suna prirovnal ku Trumpovi

O Justinovi Sunovi ako zakladateľovi Tronu a hlavnom predstaviteľovi tejto platformy povedal, že je veľmi silný v marketingu, ale nemá v tele žiadne “technické kosti”. ,,Jeho prístup, ktorým ma znepokojoval, mi pripomínal ten “trumpovský” – ak sa chystáte chytiť do lží, odpoveď je, že lož zdvojnásobíte. Bolo to nekončené zdvojnásobovanie lží, ktoré ma prinútili myslieť si, že to nemôže fungovať.”

Morris odišiel z BitTorrentu v júli minulého roka, údajne po tom, čo dospel k záveru, že nebude schopný rozvíjať dôveru a vzťahy s manažérmi Tronu. Morris konfrontoval Suna aj v súvislosti s kontroverzným whitepaperom, ktorý bol označený za plagiát. ,,Dospeli sme k hode, že sa to nestalo. A posunuli sme sa ďalej…”

Morris podozrieva Tron, že transakcie na BitTorrente budú spracovávané na centrálnom serveri, hoci sa bude predstierať, že všetko funguje na blockchaine TRON. Domnieva sa, že BitTorrent naozaj dosiahne výsledky, ktoré sa očakávajú, no nemyslí si, že vďaka Tronu. Zároveň dodal, že centralizácia, ktorú predpovedá, môže spôsobiť, že systém bude menej spoľahlivý.

Reakcia zo strany Tron

Na kritiku reagoval pre Cointelegraph hovorca Tron, ktorý skonštatoval že Morris má od svojho odchodu len veľmi malý prehľad o operačných plánoch v súvislosti s BitTorrentom. ,,Naše činy budú hlasnejšie než slová nespokojného bývalého zamestnávateľa,” dodal.

Informácia o o plánovanom spustení tokenu BTT na platforme TRON viedli k výraznému rastu hodnoty kryptomeny TRX, ktorá sa aktuálne nachádza na 9. mieste trhovej kapitalizácie kryptomien.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne