Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (13.5.): Novogratz: Neinvestovať do kryptomien je nezodpovedné!

Článok

Správy dňa - Mike Novogratz
Správy dňa - Mike Novogratz

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Nedeľňajšie správy zo sveta kryptomien

Kapitalizácia sa vracia k 400 miliardám USD

Po výplachu z predchádzajúcich dni, kedy Bitcoin oslabil z 9300 USD až k 8150 USD,  je situácia na trhu pomerne pokojná. Trhová kapitalizácia kryptomien pomaly rastie k hodnote 400 miliárd USD a viaceré popredné kryptomeny pomaly posilňujú. Bitcoin sa pohybuje okolo ceny 8500 až 8600 USD.

Novogratz: Neinvestovať do kryptomien je nezodpovedné

Miliardár Mike Novogratz, ktorý je zakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Galaxy Digital Capital Management, povedal v rozhovore pre CNN, že každý investor by mal mať minimálne 1 až 2 percentá svojho portfólia v krytpomenách. Ak tak neurobí, je to podľa neho nezodpovedné. On sám drží v kryptomenách 10% svojho investičného portfólia. V stredu okrem toho Novogratz a Bloomberg oznámili, že vytvárajú spoločný Crypto index, ktorý bude sledovať 10 kryptomien vrátane Bitcoinu a Ethereum. Novogratz taktiež poznamenal, že podľa jeho názoru už za menej než 6 mesiacov bude burza v New Yorku aktívne obchodovať s kryptomenami. (ccn.com)

Prinesie Consensus vytúžený bull run?

Už zajtra štartuje v New Yorku dlho očakávaná konferencia Consensus, ktorá v predchádzajúcich rokoch spôsobila výrazný rast hodnoty Bitcoinu a mnohých altcoinov. Viac o tejto téme, ktorú dopĺňame o konkrétne štatistiky z Bloombergu a Fundstratu, píšeme v tomto článku.

Blockchain súčasťou technologickej revolúcie

Viceprezident spoločnosti Federated Investors Steve Chaivorne hovoril v rozhovore pre CNBC o veľkom prínose blockchain technológii. Chiavarone označil blockchain za jednu z piatich kľúčových technológii, ktoré sa postarajú ďalšiu technologickú revolúciu. Okrem neho pôjde o automatizáciu, robotiku, umelú inteligenciu a internet vecí. (cointelegraph.com)

Zimbabwe je proti kryptomenám

Centrálna banka v Zimbabwe zakázala domácim spoločnostiam, aby obchodovali s kryptomenami. Tie, ktoré tak robia, musia túto činnosť prerušiť do 60 dní. (cointelegraph.com)

V Juhoafrickej republike sú kryptomeny atraktívne

Podľa prieskumu MyBroadband, ktorý sa uskutočnil v apríli, až 47% Juhoafričanov, ktorí doteraz neinvestovali do kryptomien, seriózne zvažujú túto možnosť. ,,Takmer 50% uviedlo, že plánujú investovať do nejakej kryptomeny alebo do ich ťažby v roku 2018,” uviedla spoločnosť realizujúca tento prieskum. (ccn.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.