Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (12.12.): Coinbase pridala ďalšie štyri kryptomeny, Winklevossovcov bearmarket neznepokojuje

Článok

Správy dňa - Coinbase, Winklevoss
Správy dňa - Coinbase, Winklevoss

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

,,V krypto-zime sme ako doma,” tvrdia dvojičky Winklevossovci

Bratia Winklevossovci, ktorí sa preslávili vďaka nápadu založiť Facebook (ktorý im ukradol Mark Zuckerberg) a tiež tým, že sú považovaní za prvých kryptomiliardárov (časť peňazí vysúdených od Zuckerberga investovali vo vhodný čas do Bitcoinu), v rozhovore pre Bloomberg uviedli, že ich súčasný pád hodnoty Bitcoinu a celého trhu s kryptomenami nijak neznepokojuje. ,,V ‘krypto-zime’ sme ako doma,” uviedol Tyler a Cameron ho doplnil: ,,Dáva nám čas na budovanie našich produktov a aby sme chytili druhý dych.”

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Známe dvojičky v rámci rozhovoru predstavili aj svoju novú obchodnú mobilnú aplikáciu pre kryptomeny, ktorá podporuje Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash a ZCash. Mala by taktiež umožniť jednorazovú investíciu do viacerých kryptomien naraz – rozdelenú podľa percentuálnej hodnoty kryptomien v danom čase. Bratia tiež uviedli, že hoci sa ich burza Gemini spočiatku špecializovala hlavne na inštitúcie, čoraz viac sa chcú sústrediť aj na menších investorov. ,,Náš maloobchodný príbeh práve začína,” uviedli. (cointelegraph)

Coinbase Pro zalistovala ďalšie štyri ERC-20 tokeny

Zmenáreň Coinbase 7. decembra na svojej blogovej stránke informovala, že skúma možnosť zalistovania 30 kryptomien, pričom medzi skúmanými digitálnymi menami nechýbali ani “veľkí hráči” ako XRP (Ripple) či Stellar (XLM). Prvé 4 kryptomeny z tohto zoznamu už boli aj oficiálne potvrdené. Na burzu Coinbase pro boli pridané ERC20 tokeny Civic (CVC), district0x (DNT), Loom Network (LOOM) a Decentraland (MANA). Zatiaľ je možné tokeny len poslať na burzu, obchodovanie bude sprístupnené v najbližších hodinách či dňoch.

Coinbase týmto krokom pokračuje v pridávaní populárnych ER20 tokenov. Ako prvé boli zalistované minulý mesiac kryptomeny BAT (Basic Attention), 0x (ZRC) a stablecoin USDC, ktorý vznikol za spoločného úsilia Coinbase a spoločnosti Circle. (blog.coinbase)

TIP: Ak sa zaregistrujete na Coinbase a urobíte nákup kryptomien aspoň v hodnote 100 eur, dostanete malý bonus v podobe $10.

Coinbase pomôže kryptomenami chudobným rodinám vo Venezuele

Zmenáreň Coinbase pokračuje v rozdávaní vianočných darčekov v rámci svojho adventného kalendára. V rámci dnešnej akcie v spolupráci s charitatívnou organizáciou GiveCrypto.org pomôže 100 chudobným rodinám vo Venezuele prostredníctvom daru v podobe kryptomeny Zcash (ZEC). Coinbase celkovo venovala 10 000 dolárov, ktoré budú v nasledujúcich 3 mesiacoch každý deň v ekvivalente hodnoty jedného doláru v kryptomene ZEC rozdelené týmto trápiacim sa rodinám. Za túto hodnotu si  budú môcť kúpiť 1-2 kilogramy proteínu alebo 2 kilogramy zemiakov alebo ovocia.  ,,Prečo venujeme kryptomeny radšej než peniaze? Mnoho rodín vo Venezuele nemá prístup k svojim bankovým účtom a ak aj majú, bolivar (fiatová mena vo Venezuele) trpí obrovskou infláciou a volatilitou. Výsledkom je, že dar v podobe fiatovej meny by mal pravdepodobne časom menšiu hodnotu – ale kryptomeny a site GiveCrypto.org im zabezpečia priamu a stabilnú pomoc,” vysvetľuje Coinbase. (blog.coinbase)

Binance oficiálne spustila akadémiu o kryptomenách

Burza Binance, ktorá patrí medzi najväčšie burzy s kryptomenami na svete, zverejnila kolekciu vzdelávacieho obsahu o kryptomenách, ktorú môžete nájsť na stránke binance.vision. Akadémia obsahuje vyše 500 článkov doplnených o videá, infografiky a iné materiály o kryptomenách a blockchaine. Dostupná je v 15 jazykoch, žiaľ zatiaľ chýba podpora v češtine alebo slovenčine. ,,Vzdelávanie je neoddeliteľným pilierom šírenia kryptomien a využitia blockchain technológie,” uviedol Tin Lin, hlavný manažér Binance pre túto oblasť. ,,S Bianance Academy je našim cieľom poskytnúť úplne neutrálnu platformu s kvalitnými, nezaujatými, vzdelávacími informáciami.”

TIP: Prečítajte si našu recenziu burzy Binance

Binance - svetová burza s kryptomenami

Chaotické regulácie v USA

Podľa profesorky z právnickej Univerzity v Kansase Carol Goforthovej panuje v USA chaos okolo regulácie kryptomien, nakoľko rôzne štátne orgány ich vnímajú odlišne. Kým u SEC sú napríklad vnímané ako cenné papiere, u CFTC ide o komodity. IRS ich zas vníma ako majetok. Gofotrhová upozorňuje, že ak orgány nezačnú spolupracovať a nedosiahnu jasné regulačné pravidlá, bude to viesť k spomaleniu vývoja týchto významných inovácii. (bitcoin.com)

Rýchle správy

BITFINEX & ETHFINEX & STABLECOINY: Burzy Bitfinex a Ethfinex pridali do svojej ponuky stalecoiny USDC, TrueUSD, PASOX a Gemini USD. Doteraz bol na týchto burzách dostupný len stablecoin USDT, za ktorým stojí spoločnosť Tether. Tá má rovnaké vedenie ako burza Bitfinex.

BITCOIN: Spoluzakladateľ hongkongskej burzy BTCC Bobby Lee si myslí, že Bitcoin čaká ešte ďalší pokles, no v dlhodobom horizonte sa môžeme tešiť na ďalší veľký bullrun. Podľa jeho prepočtov založených na predchádzajúcich pádoch a rastoch hodnoty Bitcoinu, by mohla najznámejšia kryptomena na svete stáť do konca roku 2021 až 333 333 dolárov.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.