Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (12.10.): Čo spôsobilo pád Bitcoinu a rast ZRX?

Článok

Správy dňa - otáznik
Správy dňa - otáznik

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Piatkove správy zo sveta kryptomien

Po páde sa čaká na zotavenie

Po včerajšom páde BTC o 300 dolárov (z hodnoty $6600) nastal v noci ďalší pokus o prepad, no BTC sa zastavil na hodnote približne 6200 USD a následne sa vrátil k 6300. Altcoiny to poznačilo ďalším oslabovaním, ktoré však postupne vyrovnávajú. Po veľkom prepade z minulého dňa posilnilo XRP o takmer 4 percentá, no najväčším skokanom bolo 0x (ZRX), ktoré pridalo voči BTC takmer 19% (o dôvodoch rastu 0x píšeme nižšie). Ostatné popredné kryptomeny nezaznamenali výrazné pohyby, no zväčša oslabovali v rozmedzí o 1-2%. Trhová kapitalizácia je stále tesne nad 200 miliardami USD a dominancia BTC predstavuje v porovnaní so včerajškom nezmenených 54%.

Čo mohlo spôsobiť pád BTC o 300 dolárov?

Špekuluje sa o tom, čo mohlo stáť za včerajším pádom Bitcoinu, ktorý oslabil o približne 300 dolárov. Hovorí sa najmä o dvoch možných príčinách. Prvým môže byť priama súvislosť s výrazným prepadom na finančných trhoch po celom svete, ktorý zasiahol aj kryptomeny. Akciové indexy v USA padali o tri až štyri percentá a prepadol sa nevyhli ani trhy v Európe a Ázii.

Druhým možným dôvodom je rozhodnutie štvrtej najväčšej kryptoburzy podľa denného objemu obchodov Bitfinex zastaviť dočasné vklady fiatových mien (doláre, eurá…). Burza toto rozhodnutie odmietla detailnejšie vysvetliť, len oznámila, že vklady budú dostupné opäť v priebehu týždňa. Správa mohla otriasť trhom z dôvodu, že sa už nejakú dobu šíria špekulácie, podľa ktorých je burza Bitfinex nesolventná (platobne neschopná), hoci tá to rezolútne popiera. Viac sme o tejto téme písali tento týždeň v tomto článku.

Coinbase zalistovala ZRX, prvý ERC-20 token na platforme

Najznámejšia kryptozmenáreň na svete Coinbase zalistovala na svoju burzu Coinbase Pro kryptomenu 0x (ZRX), ktorý sa stal prvým ERC-20 tokenom v jej ponuke (tokeny ERC-20 sú vyvinuté a používané výlučne na platforme Ethereum). Token ZRX vďaka tomu posilnil za posledných 24 hodín voči Bitcoinu o takmer 20% a za posledný mesiac vzrástla jeho hodnota o približne 100%. Coinbase podľa správ, ktoré boli zverejnené ešte v lete, zvažuje aj pridanie ďalších piatich kryptomien – Cardano (ADA), Basic Attention Token (BAT), Stellar Luimens (XLM), a Zcash (ZEC).(cointelegraph)

SEC komplikuje život kryptostartupom

Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) rozšírila svoje nariadenia voči počiatočnej ponuke minci (ICO) čo podľa portálu Cointelegraph ohrozuje stovky projektov. Ich autori sa totiž na základe týchto úprav dozvedajú, že ich crypto a a blockchain startupy porušujú zákony o cenných papieroch a to napriek tomu, že sa snažili dodržať všetky predpisy. Niektoré z nich údajne plánujú reagovať na tieto zmeny tým, že vrátia investorom peniaze a zaplatia pokuty radšej než by mali vyvinúť úsilie dosiahnuť právnu zhodu. Podľa rozhovorov, ktoré zverejnili Yahoo a Decrypt s viac než 15 rôznymi zdrojmi, mnohé projekty, ktoré boli predvolané SEC, nevedeli ako majú uspokojiť požiadavky komisie a neboli schopné konzultovať s ostatnými firmami, ako vyriešiť tento problém.(cointelegraph)

Zavedenie regulácii v UK môže trvať roky

Jeff Kaufmann, právny riaditeľ britskej advokátskej kancelárie Reynolds Porter Chamberlain (RPC) uviedol, že zavedenie regulácie trhu s kryptomenami vo Veľkej Británii môže trvať viac než dva roky. Poukázal na to, že skúsenosti z minulosti naznačujú, že aj drobné zmeny súčasného regulačného režimu môžu trvať dlhé obdobie. Taktiež naznačil obavu z toho, či má FCA (orgán pre finančné správanie) dostatočné odborné znalosti a finančné prostriedky na reguláciu tohto odvetvia. (cointelegraph)

O aké kryptomeny sa zaujímajú inštitúcie?

Portál BitcoinExchangeGuide zverejnil zaujímavý článok o tom, aké kryptomeny priťahujú najväčší záujem inštitucionálnych investorov. Článok naznačuje, že zaujímavý progres v tomto smere zaznamenalo XRP, no padol záujem o mnohé popredné kryptomeny. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.