Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

O aké kryptomeny sa zaujímajú inštitucionálni investori?

Článok

XRP a Bitcoin
XRP a Bitcoin

Portál BitcoinExchangeGuide zverejnil zaujímavý článok o tom, aké kryptomeny priťahujú najväčší záujem inštitucionálnych investorov.

Článok naznačuje, že zaujímavý progres v tomto smere zaznamenalo XRP od spoločnosti Ripple, ktoré nedávno na krátky čas predbehlo v trhovej kapitalizácii druhú najsilnejšiu kryptomenu Ethereum. Ripple a XRP boli v posledných mesiacoch v správach kvôli rôznym udalostiam, ktoré pomohli zvýšiť povedomie o tejto kryptomene.

Grayscale Investment, ktorá spravuje aktíva vo výške 1,6 miliardy dolárov medzi rôznymi investičnými fondmi,  vydala nové čísla týkajúce sa inštitucionálnych investorov a ich záujmu o digitálne meny. Spomedzi nich povedomie o XRP výrazne vzrástlo, pričom až 12,5% sa vážne zaujíma o investíciu do tejto kryptomeny.

Bitcoin kraľuje, záujem o konkurenciu klesá

Na prvom mieste naďalej kraľuje suverénne Bitcoin, ktorý zostáva najzaujímavejšou kryptomenou na investíciu aj pre “veľkých hráčov”. Dobrou správou je, že o investíciu do BTC sa zaujíma viac inštitucionálnych investorov, než v predchádzajúcom období. Kým podľa výsledkov z 30. júna to bolo 57,6%, aktuálne je to 66,8%, čo predstavuje takmer 10 percentný nárast.

Záujem inštitúcii investovať do Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) a Litecoin (LTC) naopak medzi týmito obdobiami klesal. Ethereum stratilo najvýraznejšie. Kým pred tromi mesiacmi bola investícia do ETH atraktívna pre 23,6% inštitúcii, aktuálne je to len 13.1%. Bitcoin Cash klesol z 6,5% na 5,5% a Litecoin z 2,4% na 2,1%. Atraktívnosť investície do Ethereum mohla byť ovplyvnená aj výrazným prepadom jeho hodnoty. Na začiatku júna bola totiž na úrovní 600 dolárov, kým v septembri cena kolísala medzi 175 až 240 dolármi, čo predstavuje pád približne 70% v priebehu niekoľkých týždňov.

Suma summarum, Bitcoin a XRP sú čoraz atraktívnejšie, kým Ethereum, Litecoin a Bitcoin Cash začínajú strácať.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.