Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (11.12.): Darčeky od Coinbase, predseda SEC o ICO, stablecoinom sa darí

Článok

Správy dňa - Coinbase
Správy dňa - Coinbase

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Coinbase začala rozdávať „darčeky“

Populárna americká zmenáreň a burza Coinbase, ktorá len nedávno oznámila, že pravdepodobne už čoskoro pridá do  svojej ponuky približne 30 nových kryptomien (zrejme nebudú chýbať ani XRP, ADA či XLM), začala dnes odmeňovať svojich zákazníkov prostredníctvom “Vianočného adventného kalendára”. Od dnešného dňa až do 21. decembra zverejní každý deň zaujímavú novinku týkajúcu sa nových funkcii zmenárne, zalistovania nových kryptomien či rôznych výhodných akcii.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Prvý darček sa týka možnosti využiť váš zostatok na zmenárni Coinbase na nákup tovaru pomocou e-gift kariet u známych značiek ako sú Uber, Nike, ADIDAS, Dominio‘s či GAP. Všetko bez poplatkov a s rôznymi percentuálnymi bonusmi. Viac sa o tom dozviete tu. O ďalších zaujímavých „darčekoch“ vás budeme informovať v ďalších dieloch našej pravidelnej dennej rubriky.

TIP: Ak ešte nie ste zaregistrovaný na Coinbase, urobiť tak môžete aj cez tento link. Pri prvom nákupe kryptomien aspoň za 100 eur dostanete od Coinbase malý darček v podobe bonusu $10.

Jake Chervinsky o Bitcoin ETF

Známy americký právnik Jake Chervinsky, ktorý sa špecializuje na blockchain technológiu a kryptomeny, napísal ďalší zo svojich tradičných dlhých “tweetov”, pričom tentokrát sa venoval odloženiu rozhodnutia SEC v súvislosti so žiadosťou o schválenie Bitcoin ETF spoločnosti VanEck a SolidX. Dokopy napísal 20 zaujímavých bodov, ktoré sme pre vás zhnuli v tomto našom článku. Čo je podstatné je však skutočnosť, že Jake veľkú šancu na schválenie ETF aktuálne nevidí.

Šéf SEC: ICO môže byť efektívne, ak sa dodrží zákon

Predseda americkej komisie pre cenné papiere a burzu Jay Clayton povedal, že počiatočné ponuky mincí známe ako ICO, môžu fungovať efektívne, no musí byť pri nich dodržaný zákon. Clayton tvrdí, že jeho komisia strávila v poslednej dobe veľa času venovaním sa technológii distribuovaných kníh (DLT), kryptomenám a ICO. Zdôraznil, že najmä v súvislosti s ICO existuje veľa rizík, pričom poukázal na skutočnosť, že v súčasnosti ICO funguje spôsobom, ktorý poskytuje podstatne menšiu ochranu investorov ako tradičné akcie a trhy. V dôsledku toho je ICO ľahšie zneužiteľné na podvody a manipuláciu.

,,Verím, že ICO môžu byť efektívnym spôsobom pre podnikateľov a ďalšie subjekty, aby získali kapitál. Nová technologická povaha ICO však nemení zásadný bod, že pri poskytovaní bezpečia investorom sa musia dodržiavať naše zákony o cenných papieroch,” vysvetlil.

Zároveň vyzval všetky spoločnosti, ktore uvažujú nad ICO, aby dodržiavali existujúce zákony a využívali komunikačné prostriedky. Poukázal na to, že SEC založila aj z tohto dôvodu FinHub a komisia má otvorené dvere pre tých, ktorí sa snažia inovovať a získavať kapitál v súlade so zákonom. (cointelegraph)

Rýchle správy

BITCOIN & ŤAŽBA: Andreas Antonopoulos si myslí, že mineri uvažujú o ťažbe Bitcoinu v dlhodobom horizonte a tak ani súčasný pokles ceny najhodnotnejšej kryptomeny neznamená, že sa BTC blíži ku koncu svojej existencie. Reagoval tak na viaceré tvrdenia, podľa ktorých Bitcoin definitívne umiera, pretože ťažiari vypínajú svoje zariadenia pre jeho súčasnú nízku hodnotu.

STABLECOINY: Podľa štúdie výskumnej firmy Diar z 10. decembra pribúda adopcia stablecoinov na základe rastúceho počtu transakcii v reťazci. Štúdia sa týkala štyroch hlavných stablecoinov (mimo USDT od Tetheru), teda kryptomien, ktoré kopírujú hodnotu amerického dolára  – USDC, TrueUSD (TUSD), Gemini dolár (USD) a Paxos (PAX). Podľa skúmaných štatistík dosiahli tieto stablecoiny v novembri v porovnaní so septembrom nárast v percentuálnom vyjadrení počtu transakcii o 1032%.  

HUOBI & RUSKO: Singapurská burza Huobi otvorila v rámci spolupráce s Ruskou rozvojovou bankou (VEB) pobočku, ktorá by mala podporiť rozvoj nových technológii. Podľa portálu Cointelegraph záujem o kryptomeny a blockchain v Rusku pretrváva napriek medvediemu trhu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.