Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (11.10.): Bitcoin padol o 300 dolárov, altocoiny oslabujú

Článok

Bitcoin padá - správy dňa
Bitcoin padá - správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin padol o 300 dolárov, altcoiny krvácajú

Bitcoin sa konečne pohol, no nie tým smerom, ktorým by si väčšina želala. Najsilnejšia kryptomena padla na hodnote o 300 dolárov a aktuálne je jej cena približne $6300. Ako to už býva zvykom, keď oslabí Bitcoin, padajú aj altcoiny a väčšinou omnoho výraznejšie. Potvrdilo sa to aj tentokrát, keď v obchodnom páre voči BTC oslabili popredné kryptomeny v priemere o 7-8%. Najviac si to odnieslo XRP, ktoré padlo o 10%. Ethereum, Stellar, Cardano či Tron oslabovali o približne sedem percent. Dominancia Bitcoinu na celom trhu vzrástla o dve percentá na 54%, pričom trhová kapitalizácia je tesne nad 200 miliardami USD.

Americké univerzity investujú do kryptomien

Prestížne americké univerzity údajne investovali minimálne do jedného kryptomenového fondu. Informoval o tom portál theinformation.com vo svojej reportáži. Odvoláva sa na nemenovaný zdroj, ktorý tvrdí že Harvard, Stanford, MIT či Univesity of Notrh Carolina investovali svoj kapitál do kryptomien. Už minulý týždeň bola zverejnená informácia o tom, že do tejto sféry investovala aj univerzita Yale. Hovorí sa až o sume 400 miliónov dolárov. (cointelegraph)

Zmení Južná Kórea postoj k ICO?

Juhokórejská vláda by mala v novembri oznámiť svoju oficiálnu pozíciu k ICO, teda počiatočnej ponuke mincí. Miestne obchodné novinky The Investor to oznámili vo štvrtok. Južná Kórea zakázala ICO v septembri 2017, kedy ho označila za hazardnú hru.

ŠTÚDIA: Whales vraj nemôžu za cenovú volatilitu Bitcoinu

Nová štúdia výskumnej blockchain firmy Chainalysis naznačuje, že bitcoinové veľryby (whales) nie sú zodpovedné za cenovú volatilitu Bitcoinu. Štúdia skúmala 32 najväčších BTC peňaženiek, ktoré údajne spolu predstavujú hodnotu jedného milióna BTC, čo je približne 6,3 miliardy amerických dolárov. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.