Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (10.5.): Bloomberg a Novogratz spúšťajú Galaxy Crypto Index

Článok

Správy dňa
Správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Bloomberg a Novogratz spúšťajú Crypto Index

Bloomberg a banka Mikea Novogratza Galaxy Digital Maangement spustili spoločný index Bloomberg Galaxy Crypto Index (BGCI), ktorý bude sledovať desať kryptomien z “najväčšej a najlikvidnejšej časti trhu s kryptomenami”. Malo by ísť o kryptomeny Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, EOS, Litecoin, Dash, Monero, Ethereum Classic a Zcash. Index BGCI má údajne ponúkať prvú inštitucionálnu referenčnú hodnotu pre trh s kryptomenami. (cointelegraph.com)

PRIESKUM: Tých, čo investovali do kryptomien je viac, než tých, čo to plánujú

Nový výskum súčasného stavu globálneho prijatia kryptomien, ktorý urobila Dalia Research, poukazuje na rozdiely medzi vlastníkmi kryptomien z pohľadu vzdelania, pohlavia a národnosti. Viac o výsledkoch tohto prieskumu píšeme v tomto osobitnom článku.

Colorado neschválilo v senáte zákon o Blockchaine

Návrh zákona HB 1426, ktorý bol súhrnom právnych predpisov, ktoré by vytvorili usmernenia na identifikáciu “otvorených blochckain tokenov“ ako cenných papierov, nebol v Colorade schválený. Zákon najprv prešiel ručným schvaľovaním v štátnej snemovni reprezentantov, ale v senáte napokon v hlasovaní 18 ku 17 neprešiel. Tim Neville, ktorý bol veľkým zástancom zákona, povedal, že v tomto prípade spravilo Colorado veľkú chybu. ,,Obyčajne spoločne vytvárame nové príležitostí pre firmy a startupy v Colorade. V tomto prípade sme urobili veľkú chybu.” (cointelegraph.com)

CEO NASDAQ verí v budúcnosť kryptomien

Vedúca výkonná riaditeľka spoločnosti NASDAQ Adena Friedmanová povedala, že kryptomeny sú “správny ďalší krok vo svete mien” a to z dôvodu, že globalizujú platobný mechanizmus. Friedmanová nevie povedať, ktorá kryptomena napokon bude tou, ktorá sa ujme, ale myslí si, že myšlienka globalizovaného platobného mechanizmu je lepšia, než to čo máme dnes. (ccn.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.