Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

PRIESKUM: Tých, čo investovali do kryptomien je viac, než tých, čo to plánujú

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Nový výskum súčasného stavu globálneho prijatia kryptomien, ktorý urobila Dalia Research, poukazuje na rozdiely medzi vlastníkmi kryptomien z pohľadu vzdelania, pohlavia a národnosti.

Prieskum sa uskutočnil u viac než 29 tisíc ľudí s pripojením k internetu v 8 krajinách, v ktorých je najväčší trh s kryptomenami (USA, Veľká Británia, Nemecko, Brazília, Južná Kórea, Japonsko, Čína a India). Prieskum odhalil, že hoci r priemere 75% ľudí v týchto krajinách počulo o kryptomenách, pokiaľ ide o skutočné pochopenie toho, čo kryptomeny sú, odpovedalo správne len 50%.

Najlepšie vedomosti o kryptomenách boli v Južnej Kórei (87% ich pozná, 60% im rozumie) a Japonsku (83% pozná, 61 percent rozumie).

Výsledky výskumu predovšetkým poukazujú na to, že v priemere len 4 percentá oslovených ľudí, ktorí ešte nevlastnia žiadnu kryptomenu, majú v najbližších 6 mesiacoch v úmysle nejakú kúpiť. Japonsko a Južná Kórea boli najnižšie z hľadiska záujmu o nákup – iba 3% respektíve 2% oslovených.

V priemere bolo percento tých, ktorí vlastnia kryptomeny, vyššie, než percento tých, ktorí majú v úmysle prvýkrát investovať do digitálnych mien. Japonsko sa umiestnilo na prvom mieste, keď až 11% oslovených ľudí uviedlo, že už investovali do kryptomien. Svetový priemer na základe tohto výskumu predstavuje 7 percent.

Čína, ktorá urobila mnoho drastických opatrení proti kryptomenám, má percento najnižšie – nejakú digitálnu menu vlastní len 3% absolventov prieskumu.

Analytici uvádzajú, že vyššia miera tých, ktorí už vlastnia nejakú kryptomenu v porovnaní s ľuďmi, ktorí zatiaľ len plánujú investíciu, by mohla naznačovať, že väčšina prvotných osvojiteľov digitálnych mien je už „na palube”.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.