Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (10.10.): Google si uťahuje z kryptomien, Justin Sun o novinkách Tronu (TRX)

Článok

Správy dňa - Tron
Správy dňa - Tron

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Nouriel Roubini opäť kritizuje kryptomeny

Známy kritik kryptomien Nouriel Roubini známy aj ako Mr. Doom najnovšie vyhlásil, že Ethereum vedie diktátor v podobe Vitalika Buterina a k samotnému kráľovi kryptomien Bitcoinu bol ešte kritickejší. Autor vyhlásenia, že Bitcoin je veľká bublina a padne na nulu, uviedol, že decentralizácia Bitcoinu je mýtus a v skutočnosti ho ovláda pár veľkých hráčov.

Čína môže zničiť Bitcoin. Prečo by to však robila?

Akademici z dvoch amerických univerzít v Princetone a Floride zverejnili štúdiu, podľa ktorej má Čína na Bitcoin taký obrovský vplyv, že by ho mohla dokonca zničiť. Odvolávajú sa v nej na veľké ťažiarske čínske spoločnosti, ktore majú dominantné postavenie na trhu. Že Čína ťažbu Bitcoinu ovplyvňuje už teraz, je podložené viacerými argumentmi. O tejto štúdii sme napísali osobitný článok, ktorý si môžete prečítať tu.

Tron prichádza s Odyssey 3.1, TRX 200x rýchlejší než Ethereum

Tron (TRX) prichádza s aktualizáciou Odyssey 3.1, ktorá podľa zakladateľa tejto digitálnej meny Justina Suna bude viesť k tomu, že TRX dosiahne 200x rýchlejšie transakcie než Ethereum a vývoj dApps bude 100x lacnejší než na blockchaine EOS. Tron zároveň spúšťa Tron Virtual Machine (TVM), ktorý umožňuje vývojárom otestovať smart kontrakty skôr, než budú súčasťou hlavnej siete. Justin Sun po zverejnení týchto noviniek tradične vychválil svoj produkt a vyhlásil, že TRX bude do polroka patriť medzi TOP 10 kryptomien na svete. (twitter)

Google vo svojej reklame tvrdí, že kryptomeny nie sú reálne peniaze

Spoločnosť Google zverejnila reklamu, v ktorej si uťahuje z kryptomien. Jedna z postáv hovorí, že kryptomeny spotrebujú veľa energie na ťažbu, čím obhajuje vysoký účet za elektriku, pričom druhá postava na to odpovedá, že kryptomeny nie sú reálne peniaze. Google od júna v reklamnej službe Google AdWords zablokovala všetky reklamy na kryptomeny a s tým súvisiace produkty. Neskôr však v tomto smere mierne poľavila, keď umožnila reklamy regulovaným kryptozmenárňam v USA a Japonsku. Samotný reklamný spot si môžete pozrieť tu:

Čínsky stablecoin na obzore?

Čínska vláda by mala zvážiť spustenie vlastnej stabilnej kryptomeny (stablecoinu), ktorý by kopíroval aktuálnu cenu čínskeho juanu (CNY). Uviedli to vo svojej práci expert z Čínskej ľudovej banky (PBoC) Li Liangsong a profesor z Fudan University Wang Huaqin. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.