Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (5.12.): Problém pre Monero a Zcash?

Článok

Správy dňa - Monero, zCash
Správy dňa - Monero, zCash

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Problém pre Monero a Zcash?

Portál toshitimes.com vo svojom dnešnom článku informuje, že americká inštitúcia Department of Homeland Security (DHS), v preklade Ooddelenie pre vnútornú bezpečnosť USA, vydala predbežný dokument, v rámci ktorého chce zamedziť využitiu blockchain technológie na nelegálne účely ako je pranie špinavých peňazí či daňové podvody. V jednom z hlavných “topikov” správy je uvedené, že nové blockchain ekosystémy, alebo tie existujúce, ako sú Monero či Zcash, by mali umožniť vyšetrovateľom forenznú analýzu. Táto predstava DHS je však v rozpore so samotným zámerom týchto kryptomien, ktoré sa špecializujú na anonymitu užívateľa. DHS v podstate naznačuje, že chce mať možnosť kontrolovať všetky transakcie realizované týmito kryptomenami.  (toshitimes)

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Binance zverejnila ukážku pripravovanej decentralizovanej burzy

Burza Binance, jedna z najväčších búrz s kryptomenami na svete, ukázala druhú ukážku svojej pripravovanej decentralizovanej burzy (DEX). Hodnota kryptomeny Binance Coin (BNB) na to pozitívne zareagovala. Videoukážku a vysvetlenie dôvodov, prečo sú decentralizované burzy lepšie a Binance Coin čaká možno veľká budúcnosť, nájdete v tomto našom článku.

Rýchle správy

ETC: Fanúšikovia kryptomeny Ethereum Classic (ETC) sa dozvedeli nepríjemnú správu. Jeden z troch hlavných vývojárskych tímov tejto meny, ETCDEV, oznámil ukončenie svojej činnosti z dôvodu nedostatku financií. Hodnota Ethereum Classic na to pochopiteľne zareagovala pádom. O vývoj ETC sa však naďalej starajú developeri z ETCLabs a IOHK.

ŠVAJČIARSKO: Zdá sa, že Švajčiarsko je kryptomenám zasľúbená krajina. Swiss Financial Market Supervisory Authority chce umožniť kryptomenovým zmenárňam, aby vydávali dlhopisy až v hodnote 100 miliónov dolárov. Licenciu by mali na to dostať už budúci rok.

NASDAQ: Stále nie je známe, či burza Nasdaq, ktorá chce v prvej polovica roku 2019 priniesť na trh vlastné Bitcoin Futures, bude mať tieto kontrakty obchodované s reálnymi BTC (Ako Bakkt, ktorý bude v tomto smere úplne prvý), alebo len USD, ako sa to už deje od konca minulého roka u CBOE a CME. Kým mnohí označujú vstup Nadsaq do sveta kryptomien za skvelú správu, existujú aj obavy z toho, že ďalšia veľká platforma, na ktorej bude možné špekulovať aj na klesajúcu hodnotu bitcoinu, nemusí trhu s kryptomenami vôbec pomôcť. Skutočne dobrou správou by bolo, keby mal Nasdaq podobne ako Bakkt v pláne obchodovanie futures s reálnymi BTC.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.