Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (4.2.): Osem zaujímavých noviniek na pondelok

Článok

Správy dňa Bitcoin a Ripple
Správy dňa Bitcoin a Ripple

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Pondelkový prehľad zo sveta kryptomien

Čínski ekonómovia nedospeli k zhode ohľadom kryptomien a blockchainu

Čínski ekonómovia nedospeli k spoločnému názoru na budúcnosť blockchainu a digitálnych mien. 100 hlavných ekonómov z bánk, výskumných inštitúcii a univerzít, sa nedokázali zhodnúť na spoločnom postupe. 51 percent z nich by podporila Pekingom vydanú centrálnu digitálnu menu. 40 percent zas uviedlo, že nepodporujú žiadnu digitálnu menu, ktorá by bola podporovaná vládou. Pokiaľ ide o blockchain, 33% verí, že ide o dôležitú technológiu, 32 percent je neutrálna a 19 percent má pochybnosti. Čínska centrálna banka (PBoC) medzitým pokračuje v skúmaní možnosti vydávania vlastnej centralizovanej kryptomeny. (cointelegraph)

Šéf Twitteru verí, že Bitcoin sa môže stať hlavnou internetovou menou

Spoluzakladateľ Twittru a zároveň jeho CEO Jack Dorsey opäť potvrdil, že je stále veľkým zástancom Bitcoinu a verí, že sa z neho môže stať natívna internetová mena. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Šéf Twittru verí, že Bitcoin sa môže stať hlavnou menou internetu

Vážne problémy kanadskej burzy

Kanadská burza QuadrigaCX sa ocitla vo vážnych problémoch. Jej majiteľ Gerry Cotten vo veku 30 rokov tragicky zahynul, v čoho dôsledku stratila burza prístup k značnej časti držaných kryptomien umiestnených na “cold wallets”. Prístup k ním mal totiž len on. Burza kvôli tomu 1. februára podala žiadosť o ochranu veriteľov v súlade so zákonom o usporiadaní veriteľov spoločnosti (CCCA). Spoločnosť dlhuje klientom v prepočte 260 miliónov amerických dolárov, z toho hodnota predstavujúca 145 miliónov dolárov sa mala nachádzať v kryptomenách, ku ktorým je stratený prístup. Pokusy dostať sa do zašifrovaného notebooku zosnulého Cottena sú zatiaľ márne a šanca na ich získanie je veľmi malá. (cointelegraph)

Rýchle správy

ŠVAJČIARSKO: Už viackrát sme písali o tom, že Švajčiarsko je po boku Malty či Bieloruska “cryptofriendly“ krajinou. Potvrdzuje to aj informácia o tom, že miestne startupy zaoberajúce sa kryptomenami vyzbierali v roku 2018 rekordnú sumu takmer 1,25 miliardy dolárov.

XRP: Platobný procesor Crypto CoinGate, ktorý využíva viac ako 4500 internetových obchodov, sa rozhodol podporovať kryptomenu XRP, ktorá sa tak pridala v tejto službe k Bitcoinu, Ethereum, EOS, Stellaru, Litecoinu a Tronu.

SEC: Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) avizovala, že v roku 2019 sa bude viac sústrediť na problematiku blockchainu a kryptomien. V rámci tohto sľubu už vyvíja aktivitu s cieľom nájsť spoločnosť, ktorá by pre ňu analyzovala blockchain a priniesla relevantné údaje na spracovanie. SEC u kryptomien na čele s Bitcoinom rieši dlhodobo najmä podozrenie týkajúce sa možnej manipulácie ich cien.

NEMECKO: Druhá najväčšia burza cenných papierov v Nemecku, Boerse Stuttgart, vydala aplikáciu na obchodovanie s kryptomenami. Jej názov je Biston a podporuje obchodovanie s BTC, ETH, LTC a XRP.

COINLAB & MT. GOX: Inkubátor Bitcoin CoinLab podľa neoverených informácii podal žalobu v hodnote 16 miliárd dolárov voči zaniknutej zmenárni Mt. Gox. Coinlab bol kedysi obchodným partnerom burzy. V roku 2013 ju zažaloval o 75 miliónov dolárov pre porušenie zmluvy, podľa ktorej mal CoinLab prezvať amerických zákazníkov Mt.Gox pod svoju správu, čo sa nikdy nestalo.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.