Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šéf Twittru verí, že Bitcoin sa môže stať hlavnou menou internetu

Článok

Jack Dorsey
Jack Dorsey

Spoluzakladateľ Twittru a zároveň jeho CEO Jack Dorsey opäť potvrdil, že je stále veľkým zástancom Bitcoinu a verí, že sa z neho môže stať natívna internetová mena. Povedal to počas rozhovoru s americkým komikom Joeom Roganom.

,,Bitcoin je niečo, čo sa narodilo na internete, bolo vyvinuté na internete a bolo otestované na internete. Je to internet,” vyhlásil.

Dorsey je známy svojim pozitívnym názorom na kryptomeny, predovšetkým Bitcoin. Už v máji minulého roku povedal, že Bitcoin vníma ako svoju prvú voľbu pre internetovú menu.

Generálny riaditeľ Twittru je tiež zakladateľom a výkonným riaditeľom mobilnej platobnej aplikácie Square, ktorá umožňuje obchodovať s Bitcoinom. Keď sa ho Rogan spýtal, či plánuje pridať do Square podporu aj pre iné kryptomeny, Dorsey uviedol, že nie.

Firma Square bola v decembri menovaná spoločnosťou Yahoo Finance za firmu roka. V treťom štvrťroku 2018 vygenerovala len vďaka Butcoinu príjmy v hodnote 43 miliónov dolárov.

Pokiaľ ide o budúcnosť Bitcoinu, Dorsey naznačil, že ak niekto váha, či má budúcnosť, mal by sa pozrieť, ako ho vnímajú niektoré z hlavných svetových bánk a ako o ňom uvažujú.

,,Všetci majú radosť z blockchainu kvôli efektívnosti, ktorú môžu vďaka nemu dosiahnuť pre svoje podnikanie a potenciálne nové obchodné línie,“ skonštatoval, no poznamenal, že táto technológia zároveň ohrozuje určité služby súvisiace s bankami a finančnými inštitúciami. Dokonca ohrozuje aj niektoré vlády.

,,Presúvame sa do sveta, v ktorom je všetko vytvárane navždy, neexistuje centralizovaná kontrola toho, kto čo vidí. Tieto modely sa stanú kompletne decentralizované a všetky bariéry, ktoré dnes existujú, už nebudú dôležité.”

Jack Dorsey na jeseň 2018 hovoril o transparentnosti Twitteru v Americkom dome pre energetiku a obchod (House Committee of Energy and Commere), kde vyhlásil, že blockchain by mohol byť použitý na boj proti dezinformáciám a podvodom.

Prečítajte si dnešný súhrn správ:

Krypto správy dňa (4.2.): Osem zaujímavých noviniek na pondelok

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.