Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (3.12.): Pád BTC, Binance zatvára účty, summit G20 či audit USDC

Článok

Zhao a správy dňa
Zhao a správy dňa

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin sa prepadol o ďalších 6 percent

Bitcoin sa včera večer opäť prepadol pod $4000 a dnes doobeda sa pohyboval tesne nad touto hranicou, následne však klesol k $3900, kde sa drží aj v čase večernej aktualizácie článku. Na trhu prevláda sentiment naznačujúci ďalší pokles jeho hodnoty. Kapitalizácia celého trh s kryptomenami je tesne nad 125 miliardami dolárov. Bitcoin sa minulý týždeň viackrát neúspešne pokúšal prekonať silnú rezistenciu na úrovni $4350. Ak by ju dokázal preraziť, vytvoril by sa predpoklad k ďalšiemu minimálne krátkodobejšiemu rastu. Scenár ďalšieho poklesu hodnoty až k cene medzi 2000-3000 USD je teda stále reálny. Ako najbližší silnejší support je zväčša označovaná úroveň okolo $3500.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Predpoveď Kaspersky Lab, ktorá nepoteší

Analytici spoločnosti Kaspersky Lab, ktorá sa špecializuje na internetovú bezpečnosť, zverejnili k roku 2019 tri hlavné predpovede pre vývoj kryptomien. Pre nadšencov okolo digitálnych mien nebudú však veľmi prívetivé. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Binance zatvára účty užívateľov niektorých krajín

Burza Binance bez predchádzajúceho varovania zablokovala účty niektorým zákazníkom. Tí mali pochádzať z Rumunska, Srbska a Bosny a Hercegoviny. Zákaznícke centrum Binance odpovedalo na ich sťažnosti odporúčaním, aby si čím skôr stiahli prostriedky z tejto burzy. V maily, ktorý bol adresovaný jednému z jej “bývalých klientov” bolo uvedené, že Binance nemôže poskytovať služby užívateľom niektorých krajín. O aké krajiny ide však špecifikované nebolo. Nemusia byť pritom nutne na zozname sankcii zo strany OSN a OFAC, keďže Bosna a Hercegovina, Rumunsko a ani Srbsko sa na tomto zozname nenachádzajú.

Fondy môžu vďaka blockchainu ušetriť miliardy

Londýnska sieť globálnych fondov Calastone, ktorá začiatkom tohto roka zverejnila výskum naznačujúci, že použitie blockchainu môže ušetriť u podielových fondov až 2,6 miliardy dolárov ročne, oznámila, že v máji transformuje celý svoj systém zúčtovania obchodov s fondmi na svoje blockchainovej riešenie. Calastone spracúva obchody s podielovými fondmi pre viac ako 1700 finančných spoločností vrátane JPMorgan Asset Management, Schroders a Ivesco. Tento krok by mal prispieť k automatizácii deviatich miliónov správ, ktoré sa každý mesiac posielajú medzi zmluvnými stranami, pričom ich hodnota predstavuje približne 217 miliardy dolárov. Audítorská spoločnosť Deloitte odhaduje, že prijatie blockchainu môže ušetriť fondom – s výnimkou amerického trhu – až 4,3 miliardy dolárov ročne vďaka optimalizácii obchodných a zúčtovacích procesov.  (cointelegraph)

Summit G20 o reguláciách kryptomien

Zástupcovia krajín G20, ktorí sa minulý týždeň stretli v Buenos Aires, vyzývajú k tomu, aby boli kryptomeny v prípade medzinárodných prevodov zdanené a taktiež požadujú, aby sa pristúpilo k reguláciám v boji proti praniu špinavých peňazí a financovaní terorizmu. Končený text dokumentu, ktorý predložili vedúci predstavitelia skupiny G20, požaduje daňový systém pre cezhraničné elektronické platobné služby. Kryptomeny by mali byť regulované v súlade s normami FATF. Dokument, ktorý je odrazovým mostíkom pre vytvorenie globálnych regulačných nastavení, podpísali zástupcovia všetkých krajín. Aktualizácia sa očakáva v roku 2019 a konečné znenie v roku 2020. (cointelegraph)

Úspešný audit USDC

Nový stablecoin USDC, ktorý vydala spoločnosť Circle spoločne s Coinbase, má za sebou úspešný audit účtovnou firmou Grant Thronton LLP. Circle mala v čase auditu na účte dokonca o 4000 dolárov viac, než bolo uvoľnených USDC do obehu. Tieto audity sa budú u tejto kryptomeny, ktorej hodnota má kopírovať cenu amerického doláru, robiť na pravidelnej mesačnej báze. Naopak najznámejší, no zároveň kontroverzný stablecoin USDT od spoločnosti Tether, stále neprešiel riadnym auditom a tak podozrenia, že nie je krytý v pomere 1:1 s dolárom pretrvávajú.

Rýchle správy

JAPONSKO & ICO: Japonský finančný regulátor (FSA) má zaviesť nové predpisy týkajúce sa počiatočnej ponuky mincí – ICO. Podľa “informovaných” zdrojov sa od podnikateľských subjektov vykonávajúcich ICO bude vyžadovať, aby sa registrovali vo FSA. Cieľom agentúry je zabrániť vzniku podvodných ICO a chrániť investície bežných ľudí. Štúdia, ktorú zverejnil v júli portal Cointelegraph uviedla, že 80% ICO v roku 2017 bolo podvodných.

SAUDSKÁ ARÁBIA: Saudskoarabská rozvojová inštitúcia Islamskej rozvojovej banky IsDB spolupracuje s tuniským startupom na vývoji medzibankových blockchainových nástrojov. Za pomoci blockchainu chce zlepšiť riadenie likvidity islamských finančných inštitúcii v súlade so zákonom šaría a zvýšiť tak celkovú efektivitu.


Facebook | Telegram | Notifikácie vpravo dole

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.