Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Predpoveď pre kryptomeny v roku 2019 od Kaspersky Lab + pohľad na minuloročnú správu

Článok

Kryptomeny
Kryptomeny

Analytici spoločnosti Kaspersky Lab, ktorá sa špecializuje na internetovú bezpečnosť, zverejnili k roku 2019 tri hlavné predpovede pre vývoj kryptomien. Pre nadšencov okolo digitálnych mien nebudú však veľmi prívetivé.


Sledujte nás na Facebooku

V správe Kaspersky Lab sa píše, že záujem o aplikáciu blockchainu mimo oblasť kryptomien ochabne, nakoľko si mnohé spoločnosti uvedomia, že škála možností pre jeho využitie je menšia, než sa pôvodne zdalo. To však nemusí byť až také prekvapujúce zistenie. Blockchain funguje na základom predpoklade decentralizácie a pre spoločnosti, ktoré ho chcú využívať centralizovane, jednoducho nemusí mať praktické uplatnenie. Na to upozorňujú mnohí odborníci už dlhšiu dobu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pokiaľ ide o cenu kryptomien na čele s Bitcoinom, Kaspersky Lab neočakáva, že budeme svedkami podobného bullrunu, aký sme sledovali v roku 2017, pričom argumentujú tým, že počet ľudí, pre ktorých sú kryptomeny atraktívne je obmedzený a teda aktuálne neexistuje priestor, pre ich ďalší výrazný rast. Podľa autorov štúdie totiž cena kryptomien odráža ich popularitu medzi ľuďmi.

Analytici tejto spoločnosti sa taktiež domnievajú, že v roku 2019 bude realizovaných menej platieb kryptomenami, než tomu bolo doposiaľ. Spomína popri tom náklady na integráciu, pomalé platby a vysoké poplatky.

Predpovede z minulého roku pre rok 2018

Kaspersky Lab tiež uviedol 5 bodov z minuloročnej predikcie. Posúďte sami, do akej mieri mali analytici pravdu.

  1. Ransomware útoky prinútia ľudí kupovať kryptomeny – pravda, ransomware útoky sú stále veľkým problémom. Ide o hackerské útoky, pri ktorých vám zablokujú počítač a za jeho odblokovanie musíte zaplatiť poplatok – zväčša kryptomenami.
  2. Uvidíme nárast cielených útokov škodlivým softvérom na ťažbu kryptomien – Táto predpoveď sa v globálnom hľadisku nenaplnila. Sledované boli hlavne izolované prípady, keď bol malware nainštalovaný v infikovanej podnikovej sieti
  3. Pribudne ťažiarov (minerov) kryptomien – čiastočne pravda
  4. Bude existovať viac oficiálnej ťažby cez webstránky – čiastočne pravda. Ťažba kryptomien cez webstránky dosiahla maximum v januári 2018 a potom časa postupne klesať. Stále však existuje len zanedbateľné množstvo stránok, ktoré oficiálne ťažia kryptomeny vďaka ich čitateľom (napr. výmenou za to, že im nezobrazujú reklamy)
  5. Pád trhu s ICO[50:50]. Do trhu s ICO (počiatočná ponuka mincí) stále prúdi veľké množstvo peňazí, no zároveň je pravdou, že veľké množstvo ICOs z roku 2017 sa ukázalo ako podvodných respektíve neschopných naplniť ciele sľúbené investorom. Reputácia ICO v roku 2018 určite utrpela.

Zdroj: securelist

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.