Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (3.1.): Veľký deň pre Bitcoin, Galaxy Digital, veritelia či New York

Článok

Správy dňa - BTC narodeniny
Správy dňa - BTC narodeniny

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin dnes oslavuje (opäť) 10 rokov

Hoci sme o 10. narodeninách Bitcoinu písali aj minulý rok, keďže 31. októbra 2009 bol publikovaný Bitcoin whitepaper, aj dnešný dátum 3. január 2019, je mnohými označovaný za deň 10. výročia vzniku najpopulárnejšej kryptomeny. Bitcoin totiž presne pred 10 rokmi, 3. januára 2009, zaznamenal prvý vyťažený blok, takzvaný blok “genesis”, teda nultý blok. Vyťažil ho Satoshi Nakamoto, tajomný zakladateľ Bitcoinu, ktorého totožnosť dodnes nie je známa a pravdepodobne sa ju nikdy ani nedozvieme. Môže to byť jeden človek, ale aj celá organizácia.

Novogratz už vlastní takmer 80 percent akcií Galaxy Digital

Bývalý partner v spoločnosti Goldman Sachs a zakladateľ kryptobanky Galaxy Digital Mike Novogratz prezradil v rozhovore pre Bloomberg, že už vlastní 221,2 milióna kmeňových akcii Galaxy Digital, čo predstavuje približne 79% z ich celkového počtu. Novogratz tak zvýšil svoj podiel v spoločnosti o ďalších zhruba 7,5 milióna akcii. Galaxy Digital Holdings Ltd. Je od začiatku augusta kótovaná na kanadskej burze cenných papierov SX Venture Exchange. Trhy reagovali na túto novinku pozitívne, akcie firmy stúpili o približne 8 percent na $1.11. Bloomberg však poznamenal, že akcie tejto spoločnosti v roku 2018 klesli v dôsledku medvedieho trhu o približne 19 percent.  (cointelegraph)

New York sa sústredí na kryptomeny

Americký štát New York sa stal prvým v USA, ktorý vytvoril pracovnú skupinu zameranú na kryptomeny a ich reguláciu. Štát tým potvrdil záujem stáť sa lídrom krajiny nielen v oblasti financií, ale aj FinTech. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Krypto-veriteľom sa v medveďom trhu výrazne darí

Veriteľom v odvetví kryptomien sa počas medvedieho trhu darí viac, než ostatným. Kým mnohé kryptopodniky majú pre minuloročný prepad cien problémy s financovaním a musia prepúšťať zamestnancov, či dokonca krachujú, veritelia dosahujú zaujímavé zisky. Viac si o tom prečítajte v tomto našom článku.

Rýchle správy

BITCOIN: Generálny riaditeľ Gatweay Partners Viswanathan Shankar uviedol, že v roku 2019 nebude jeho investičný fond vo výške 757 miliónov dolárov žiadnym spôsobom investovať do Bitcoinu či iných kryptomien a investorom odporúča, aby sa držali tradičných trhov.

INDIA: Indická polícia v štátoch Jammu a Kashmir vydala verejné vyhlásenie, v ktorom varuje pred investíciami do kryptomien a pripomenula, že kryptomeny nie sú schválené indickou vládou.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.