Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (1.11.): Bitcoin posilnil, prekvapený Lee či Bithumb

Článok

Správy dňa a Bitcoin
Správy dňa a Bitcoin

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin posilnil o takmer sto dolárov

Bitcoin dnes ráno vyletel z hodnoty približne 6320 dolárov na 6530 dolárov, no na tejto úrovni sa dlho neudržal a následne konsolidoval na cene približne 6380-6400 dolárov, kde sa nachádza aj teraz. Trhová kapitalizácia stúpla za posledný deň o približne 4 miliardy dolárov a väčšina kryptomien zaznamenala voči doláru mierny nárast hodnoty. Dominancia BTC na trhu klesla o necelé percento (54%) vďaka čomu altociny veľmi mierne posilňujú aj voči bitcoinu. Najzaujímavejším skokanom za posledných 7 dní je Electroneum, ktoré pridalo voči BTC 20%. Darilo sa aj Status (SNT) v podobe rastu o 10% a tiež Wanchain (WAN), ktorý pridal rovnako ako Populous (PPT) 8 percent.

Bitcoin prekvapil Toma Leeho

Zakladateľ spoločnosti Fundstrat a známy Wall Steet stratég venujúci sa kryptomenám Thomas Lee vyhlásil, že bol príjemne prekvapený stabilitou Bitcoinu v čase, kedy klesali akciové trhy. Taktiež si myslí, že jeho rastu môžu pomôcť nové spoločnosti, ktoré vstupujú do trhu a oslabujúci dolár. Viac o tejto téme sa dozviete v tomto našom článku.

Rýchle správy

ONLINE KURZ MCT: Chcete sa stať úspešným trejderom alebo si len rozšíriť znalosti o novej stratégii zameranej na day trading a dlhodobé investície? Máte problém s emóciami pri tradingu, disciplínou alebo risk managmentom? Zaujímajú vás konkrétne tipy ako obchodovať a nie len teória? Možno je práve pre vás určený Mike Crypto Training – škola tradingu, ktorá otvára svoje brány. Všetky podrobnosti sa dozviete na tejto stránke

VAROVANIE: Hodlovať vaše kryptomeny na burzách sa rozhodne neoplatí. Dôkazom je príbeh, ktorý nám zaslal náš čitateľ. Prečítajte si ho v plnom znení v tomto článku.

HONGKONG: Hongkonský regulátor cenných papierov dnes poskytol vyhlásenie, v ktorom stanovuje usmernenia pre fondy, ktore sa zaoberajú kryptomenami a uviedol, že by sa mohli postupne presunúť medzi formálne regulované zmenárne. Hongong ako autonómna časť Číny sa aj týmto vyhlásením výrazne líši od samotnej Číny, ktorá má stále veľmi negatívny postoj ku kryptomenám. V Hongkongu si napriek tomu uvedomujú riziká, ktore tento novy trh prináša. (cointelegraph)

BITHUMB: Juhokórejská zmenáreň Bithumb sa mala dohodnúť s americkou fintech spoločnosťou SeriesOne na spolupráci, ktorá bude viesť k vytvoreniu burzy s tokenmi, ktore sú považované za cenné papiere. “Security tokens” okrem toho, že umožňujú ich držiteľom nakupovať za ne tovary a služby, častokrát sľubujú aj návratnosť investícii a zhodnocovanie hodnoty podobne ako bežné cenné papiere. Zdroje spoločnosti Yonhap, ktorá prišla s touto správou, tvrdia, že burza by mohla byť otvorená už v prvej polovica roku 2019. (cointelegraph)

RUSKO: Arbitrážne centrum zväzu ruských priemyselníkov a podnikateľov (RSPP) oznámilo vytvorenie komisie pre spory týkajúce sa digitálnej ekonomiky zahrnujúc kryptomeny. Venovať by sa mala sporom, ktoré sa týkajú smart kontraktov, blockchain technológie a počiatočných ponúk mincí (ICO). (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne