Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (27.3.): Nový rating kryptomien, Coinbase rozdáva XLM či index reálneho volume

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Weiss Ratings zverejnil dva nové ratingy kryptomien

Weiss Ratings, ktorá začala minulý rok ako prvá ratingová agentúra prideľovať hodnotenie kryptomenám, zverejnila nové ratingy 122 sledovaných projektov. Pozrite si dva najnovšie ratingy v tomto článku.

Weiss Ratings zverejnil dva rebríčky kryptomien. Bitcoin dvakrát tretí, prvé aj XRP

Coinbase rozdá vyše 105 miliónov USD v tokenoch XLM

Kryptozmenáreň Coinbase oznámila na svojom blogu, že rozdá 1 miliardu tokenov Stellar Lumens (XLM), čo je aktuálne viac ako 105 miliónov dolárov, zákazníkom, ktorí sú ochotní študovať protokol Stellaru a šíriť ho ďalej. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Coinbase rozdáva vyše 105 miliónov dolárov v Stellar Lumens (XLM)!

Nový index uvádza reálnejšie hodnoty volume

Analytická firma Messari spustila nový index, ktorý sleduje 10 kryptomenových búrz s najlepšou povesťou a na základe ich údajov generuje reálne volume (objem) obchodovania s kryptomenami. Výsledkom je, že objem obchodovania s kryptomenami je výrazne nižší, než ten, ktorý uvádza CoinMarketCap. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Nový index uvádza reálnejšie volume obchodovania s kryptomenami

Blockchain nedokáže vyriešiť všetko, je vraj preceňovaný

Svetová banka (The World Bank) sa stala najnovším zdrojom kritiky blockchainu. Konkrétne ide o vyjadrenia špecialistu na správu pôdy Aanchala Ananda, ktorý tvrdí, že okolo blockchainu je zbytočný humbug a reálne nemá také schopnosti, aké sú mu pripisované. ,,Technológia (blockchain) môže vyzerať honosne a veľko. Tvári sa tak, že dokáže vyriešiť všetky naše problémy. No ani Big Mac nikdy v skutočnosti nevyzerá tak, ako ho vidíte v reklame,” uviedol prirovnanie, ktorým sa snažil naznačiť, že tvrdenia, že blockchain je čarovný nástroj, ktorý dokáže vyriešiť problémy dažďových pralesov alebo vyriešiť svetový hlad, nie sú pravdivé. (cointelegraph)

Pantera Capital sa blíži k uzavretiu tretieho fondu

Kryptomenový hedžový fond Pantera Capital sa blíži k dokončeniu financovania svojho tretieho rizikového fondu, v rámci ktorého vyzbieral už 160 miliónov dolárov. 38 miliónov dolárov bolo už prerozdelených do 11 portfóliových spoločnosti. Medzi investície Pantera Capital patrí aj investícia do Bakkt, platformy, ktorá by mala tento rok priniesť prvé Bitcoin futures s reálnymi BTC. (cointelegraph)

Binance spolupracuje s IndentityMind

Najväčšia kryptoburza na svete spojila sily s firmou IdentityMind, ktorá sa špecializuje na zabezpečenie osobných údajov a dodržiavane pravidiel KYC (poznaj svojho klienta) a AML (opatrenia proti praniu špinavých peňazí). Cieľom Binance je dosiahnuť touto spoluprácou získanie väčšej dôvery u finančných inštitúcii na celom svete a vyvíjať bezpečnostné systémy v súlade s regulačnými podmienkami krajín, v ktorých Binance pôsobí. Spolupráca má taktiež prispieť k rozvoju mimoburzového obchodovania (OTC) s podporou tejto burzy. (cointelegraph)

Rýchle správy

KASPERSKY a LAZARUS: Hackerská skupina známa pod názvom Lazarus, ktorá je podľa všetkého financovaná Severnou Kóreou a má na svedomí krádeže kryptomien v hodnote vraj až takmer 600 miliónov dolárov, vyvíja nové modernejšie spôsoby, ako obchádzať bezpečnostné systémy. Uviedla to vo svojej správe antivírusová spoločnosť Kasperssky Lab, ktorá tvrdí, že sektor týkajúci sa kryptomien je na tieto hackerské útoky obzvlášť náchylný.

NEMECKO: Úrad pre migráciu utečencov (BAFM) zistil, že blockchain má veľký potenciál v oblasti zlepšenia azylových konaní – najmä v oblasti vytvárania spoľahlivých a bezpečných digitálnych identít a zlepšení komunikácie a spolupráce medzi nemeckými orgánmi.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne