Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (26.3.): Regulácie, CoinMarketCap, OKEx či blockchain inovácia

Článok

blockchain
blockchain

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Coinmarketcap sľubuje nápravy týkajúce sa volume

Portál CoinMarketCap reaguje na výsledky dvoch štúdii, o ktorých sme vás informovali minulý týždeň, tvrdiace, že údaje väčšiny veľkých kryptobúrz týkajúce sa „volume“ (objemu obchodov) sú sfalšované. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

CoinMarketCap reaguje na výsledky štúdii. Prehodnotí prístup k údajom o volume

Regulátori sú ohľadom kryptomien opatrní, tvrdí riaditeľ CME

Výkonný riaditeľ popredného derivátového amerického trhu CME Group Terry Duffy povedal v rozhovore pre Business Insider, že konečné množstvo Bitcoinov je pre regulátorov veľkou výzvou a obmedzená respektíve dopredu stanovená ponuka kryptomien je podľa neho veľkou prekážkou ich ďalšieho prijatia zo strany štátnych subjektov. Regulátori sú okrem toho vraj stále ohľadom kryptomien veľmi opatrní, pretože ich považujú za nové finančné nástroje. Najväčšiu šancu na úspech podľa neho majú stalbecoiny, ktoré sú viazané na doláre či eurá a sú svojou charakteristikou najbližšie tradičným peniazom. (cointelegraph)

OKEx bude mať vlastný blockchain a decentralizovanú burzu

Kryptoburza OKEx, ktorá patrí podľa reportovaných objemov denných obchodov k najväčším na svete, oznámila, že pracuje na vlastnom blockchainovom riešení s názvom “OKChain”. Ten je už údajne v konečnej fáze vývoja, pričom testnet by mal byť spustený už v júni tohto roku. OKChain bude slúžiť ako základ pre pripravovanú decentralizovanú burzu OKEx. Natívny token burzy OKB bude do konca apríla evidovaný ako ERC20 token, pričom po spustení mainnetu OKChain premigruje na túto sieť. (cointelegraph)

Tim Draper lobuje za legalizáciu Bitcoinu v Argentíne

Známy investor do rizikového kapitálu Tim Draper, ktorý je v posledných rokoch známy ako obrovský zástanca Bitcoinu, sa údajne stretol s prezidentom Argentíny Mauriciom Marcim, aby spolu prebrali ekonomické otázky tejto krajiny. Draper mal počas rozhovorov tlačiť na Macriho, aby využil potenciál, ktorý prináša blockchain a kryptomeny a legalizoval obchodovanie s Bitcoinom. (bitcoinist)

Hacknutá singapurská burza

Singapurská krypto burza DragonEx oznámila svojim používateľom, že sa stala obeťou hackerského útoku. Hack mal nastať 24. marca, pričom burza uvádza, že ho takmer okamžite odhalila. Taktiež oznámila, že časť ukradnutých kryptomien sa jej podarilo získať naspäť a intenzívne pracujú na tom, aby získali naspäť aj zvyšok ukradnutého kapitálu. DragonEx zároveň svojich zákazníkov informoval, že všetkých poškodených klientov odškodní a prevezme na seba všetky straty. (cointelegraph)

Blockchain prispeje produktivite výroby

Blockchain môže zvýšiť produktivitu vo výrobnom priemysle. Myslí si to prezident a CEO spoločnosti Samsung SDS – dcérskej spoločnosti technologického giganta Samsung, Yuan Zhen. Počas diskusného fóra Boao Forum v Číne sa nechal počuť, že v procese riadenia dodávateľského reťazca je komunikácia veľmi dôležitá a práve v tom môže pomôcť blockchain a umelá inteligencia. Tieto nové technológie zvýšia dôveru v zdieľaní informácii a zefektívnia procesy. Samsung stojí za názorom, že digitalizácia je viac než len technický proces a že blockchain poskytuje nielen technickú podporu, ale predstavuje aj nový koncept pre poskytnutie základov nových riešení. (cointelegraph)

Bitmain na burzu nevstúpi, žiadosť exspirovala

Žiadosť čínskeho mining giganta Bitmain o zaregistrovanie počiatočnej verejnej ponuky akcií (IPO) na hongkongskej burze cenných papierov (HKEx) oficiálne vypršala. Podrobnosti nájdete v tomto našom článku.

Bitmain na burzu nevstúpi, žiadosť exspirovala

Predstaviteľka Bank of America kriticky o blockchaine

Jedna z popredných predstaviteliek Bank of America (BoA) Catherine Bessantová povedala, že napriek tomu, že BoA vlastní najviac patentov týkajúcich sa blockchainu, ona sama je skôr v otázke budúcnosti využitia blockchainu skeptická. ,,Nevidela som jediný prípad použitia, ktorý bo išiel nad rámec jednotlivca alebo malého súboru transakcii,” skonštatovala a dodala: ,,Ukážte mi prípad jeho použitia. Prineste mi ho a ja to vyskúšam.” Bessantová sa vyjadrila aj ku stablecoinu JMP Coin, ktorý vydáva banka JPM Morgan: ,,Budem veľmi zvedavá, aký bude skutočný objem jeho použitia v priebehu jedného roka.” (cointelegraph)

Štúdia: Investície do blockchainu budú prudko rásť

Výdavky na vývoj blockchainu stúpnu do roka 2025 len v USA z 3,12 miliardy USD na 41 miliárd dolárov. Taký je záver štúdie, ktorú vypracovala výskumná spoločnosť Research and Markets. Tempo investícii do blockchainu bude údajne rásť ročne o vyše 44%.  V súčasnosti sa najviac investuje do blockchainu v USA, nasleduje západná Európa a Čína. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne