Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (22.2.): Čaká nás altcoin sezóna? Univerzity investujú do kryptofondov

Článok

alty
alty

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Piatkový prehľad zo sveta kryptomien

MEW a Bity prinášajú crypto-to-fiat bez absolvovania KYC!

Populárna kryptopeňaženka MyEtherWallet (MEW) v spolupráci so spoločnosťou Bity predstavili platformu, ktorá umožňuje Európanom konverziu kryptomien do fiatových mien bez absolvovania procesu Know Your Client (KYC), v preklade “poznaj svojho klienta“. Viac podrobností sa dozviete v tomto našom článku.

Nová platforma umožní crypto-to-fiat prevody bez absolvovania KYC

Južná Kórea sleduje proces schvaľovania Bitcoin ETF

Oficiálny zástupca jediného operátora burzy cenných papierov Južnej Kórey (KRX) pod podmienkou zachovania anonymity povedal pre denník The Korea Herald, že KRX veľmi pozorne sleduje tému schvaľovania Bitcoin ETF v Spojených štátoch amerických. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Bitcoin ETF: Južná Kórea podrobne sleduje proces schvaľovania v USA

Československí kryptotrejderi sa stetli pri “jednom stole”

Posledná nedeľa bola z pohľadu československej krypto-trejderskej skupiny výnimočná. V rámci spoločného live streamu sa totiž prvýkrát stretli “za jedným stolom” zástupcovia zo šiestich rôznych trejderských skupín, aby sa spoločne pozreli na grafy Bitcoinu a altcoinov. Viac o tejto výnimočnej session sa dozviete v tomto našom článku.

Československí kryptotrejderi sa stretli „za jedným stolom“. Novým projektom chcú pomôcť celej komunite

Rýchle správy

BITCOIN vs. ALTCOINY: Kryptoanalytik vystupujúci na Twitteri pod prezývkou Galaxy (jeho názor prezentujeme, pretože má takmer 50 tisíc followerov) si myslí, že dominancia Bitcoinu na trhu s kryptomenami môže klesnúť k úrovni okolo 30 percent, čo by naznačovalo prechod do takzvanej “altcoinovej sezóny”, ktorú predpovedá na jar až leto 2019. V súčasnosti je dominancia BTC na trhu takmer 52%. Viac na grafe nižšie (neberte to ako investičnú radu).

UNIVERSITY OF MICHIGAN: Americká univerzita v Michigane sa rozhodla, že opäť investuje do kryptofondu CNK Fund I, ktorý spravuje americká spoločnosť rizikového kapitálu Andressen Horowitz. Medzi americkými univerzitami nie sú tieto investície žiadnou novinkou. Do blockchainu a kryptofondov investovali milióny dolárov aj univerzity Yale či Harvard.

QUADRIGACX & COINBASE: Šéf americkej kryptozmenárne Coinbase, Brian Armostrong, si myslí, že predstavitelia kanadskej burzy QuadrigaCX nemali v pláne podviesť svojich zákazníkov, pretože ak by tak chceli naozaj urobiť, určite by to naplánovali v lepší čas. QuadrigaCX po úmrtí jej zakladateľa Geralda Cottena nemá prístup ku kryptomenám, ktoré sú uložené na cold wallets, pretože privátne kľúče vlastnil len Cotten, ktorý ich vraj nikomu neodovzdal. Aspoň tak je to prezentované oficiálne, hoci internetom sa šíria špekulácie o obrovskom podvode. Ak sa potvrdí oficiálny scenár, nenávratne sú stratené kryptomeny v súčasnej hodnote okolo 190 miliónov dolárov.

PANTERA CAPITAL: Hedžový fond Pantera Capital vyzbieral do svojho v poradí tretieho kryptofondu už 130 miliónov dolárov z plánovaných 175 miliónov USD. Predchádzajúce dva fondy, ktoré vznikli v rokoch 2013 a 2015 vyzbierali dokopy 28 miliónov dolárov a v súčasnosti, hoci je trh v období “medveďa”, sú ich hodnoty stále 7,2 resp. 2,8 násobne vyššie, než pri ich vzniku.

TEXAS: Texasky regulátor cenných papierov oznámil, že dosiahol dohodu so štyrmi krypto spoločnosťami, ktore obvinili z predaja neregistrovaných cenných papierov. Firmy Mintage Mining, BC Holdings and Investments, Social Membership Network Holding a Nui Social and manager Darrren Olayen súhlasili, že nebudú svojim investorom ponúkať tokeny. Okrem toho zaplatia administratívnu pokutu v hodnote 25 tisíc dolárov.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.