Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Nová platforma umožní crypto-to-fiat prevody bez absolvovania KYC

Článok

BTC to EUR

Populárna kryptopeňaženka MyEtherWallet (MEW) v spolupráci so spoločnosťou Bity predstavili platformu, ktorá umožňuje Európanom konverziu kryptomien do fiatových mien bez absolvovania procesu Know Your Client (KYC), v preklade “poznaj svojho klienta”. Inak povedané, pomocou MEW a Bity môžete predať svoje kryptomeny za fiat (eurá či švajčiarske franky) bez toho, aby ste museli uviesť svoje osobné údaje.

Ako informuje CCN.com, používatelia peňaženky MEW V5 sú odteraz schopní vymeniť 5000 švajčiarskych frankov v hodnote Bitcoinu (takmer 5000 dolárov), alebo rovnaký ekvivalent v hodnote Ethereum (ročne v oboch prípadoch) , do eur alebo švajčiarskych frankov bez toho, aby vyplnili povinnosti týkajúce sa KYC.

Pri plnení zásad KYC musia zákazníci zmenárni pred predajom kryptomien za fiat vyplniť svoje osobné údaje a teda umožniť identifikáciu ich totožnosti. Spoločnosti vďaka tomu môžu posúdiť, či sú klienti bezúhonní a teda nie sú zapletení do nezákonných činnosti, prania špinavých peňazí či korupcie.

Screenshot z MEW:
Screenshot z MEW

,,Spoločnosť Bity je schopná ponúknuť bránu Exit-to-fiat (prevod do fiat) bez absolvovania KYC, pretože je to v súlade so švajčiarskou vyhláškou proti praniu špinavých peňazí (AMLA). Bity je regulovaný a kontrolovaný finančný sprostredkovateľ v rámci Švajčiarska,” vysvetľuje spoločnosť.

Firma okrem online služieb prevádzkuje vo Švajčiarsku aj množstvo bitcoinových bankomatov. Má ich v mestách Zurrich, Zug, Winterhur, Bazilej a Lausannne.

KYC, pranie špinavých peňazí a podvody

Proces schvaľovania Know Your Client je považovaný za prekážku pre ďalší pokrok kryptomien. Až donedávna trval na väčšine búrz a zmenárni extrémne dlho a bol považovaný za náročný proces. U niektorých spoločnosti overovanie totožnosti trvá aj v súčasnosti niekoľko hodín až dní, no väčšina popredných zmenárni dokáže realizovať celý proces už v priebehu niekoľkých minút.

Pranie špinavých peňazí je na druhej strane považované za vážny problém ovplyvňujúci celý kryptopriemysel. Obzvlášť neobľúbené sú medzi kritikmi kryptomeny orientované na súkromie užívateľov, ako je napríklad Monero.

Krpytomeny však nezohrávajú pri praní špinavých peňazí vôbec takú významnú úlohu, ako je občas prezentované v mainstreame. Kráľom v tejto nelegálnej činnosti je stále hotovosť. Podľa CCN sa ročne preperú v rámci nezákonných prevodov cez banky až 2 bilióny dolárov, čo je niekoľkonásobne viac, než celá trhová kapitalizácia kryptomien. Okrem toho napríklad bitcoinove transakcie sa dajú pomerne ľahko dohľadať.

Tim Draper: Kryptomeny sú budúcnosť, hotovosť budú používať len zločinci

Zdroj: ccn.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.