Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (21.3.): Nové kryptoindexy, podpora Bitcoinu a ďalšia adaptácia

Článok

Správy Bitcoin
Správy Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

CoinMarketCap spúšťa vlastné indexy

Portál CoinMarketCap v spolupráci s nemeckou spoločnosťou Solactive, ktorá je zameraná na výpočet a spravovanie indexov, spúšťa dva vlastné kryptoindexy, ktoré budú podporované hneď niekoľkými poprednými hráčmi. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

CoinMarketCap spúšťa vlastné kryptoindexy

Jack Dorsey chce podporiť vývojárov Bitcoinu

Spoločnosť Square, za ktorou stojí šéf Twitteru Jack Dorsey spúšťa nábor nových zamestnancov z oblasti kryptopriemyslu. Zamestná ich spoločnosť Square, no ich úlohou bude orientovať sa na podporu kryptomien ako takých. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Jack Dorsey chce platiť vývojárom za to, že pomôžu Bitcoinu. Nemusia hľadieť na záujmy Square

Nvidia čoskoro vypredá prebytočné zásoby

Popredný výrobca grafických čipov, ktoré sa okrem iného používajú aj na ťažbu kryptomien, spoločnosť Nvidia, tvrdí, že do konca tohto štvrťroka by mala byť schopná predať zvyšne zásoby čipov, ktore boli vytvorené medzi rokmi 2016-2017 z dôvodu obrovského záujmu o ťažbu kryptomien. Pád cien digitálnych mien v úvode roka 2018 a s tým súvisiaca nevýhodnosť ich ťažby spôsobili, že Nvidia sa dostala do ťažkostí a musela akceptovať vysoké straty. (cointelegraph)

Firma z TOP500 Fortune príjme kryptomeny

Spoločnosť  Avnet, Inc. sa rozhodla podporovať platby kryptomenami. Nejde však o žiadnu malú firmu, ale o giganta, ktorý má ročné príjmy v miliardách dolárov a radí sa na zoznam Fortune 500 už 24 rokov. Avnet sa rozhodol uzavrieť spoluprácu s BitPay, ktorý tak umožní zaplatiť za produkty tejto spoločnosti orientujúcej sa na elektronické súčiastky a technologické riešenia, pomocou Bitcoinu. (coindesk)

Konkurencia pre Binance Launchpad?

Kým v roku 2017 “žiarili” ICOs za pomoci Ethereum, novodobým spôsobom investovania do nových kryptoprojektov sa stávajú centralizované predpredaje v rámci popredných kryptobúrz. Po Binance Launchpad prichádza na trh podobný projekt od burzy Huobi – Huobi Prime. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Konkurencia pre Binance Launchpad. Huobi spúšťa platformu Prime

Vyhlásenie KryptoTop k hacku z minulého týždňa

Už minulý týždeň sme vás informovali, že slovenská zmenáreň KryptoTop sa 13. marca stala obeťou hackerského útoku. Jej predstavitelia nám v stredu večer zaslali oficiálne rozsiahle vyhlásenie s popisom udalostí, ktoré súviseli s napadnutím ich systému a tiež načrtli, ako bude zmenáreň fungovať v budúcnosti. Celé stanovisko si môžete prečítať tu.

Vyhlásenie slovenskej kryptozmenárne KryptoTop k hacku z minulého týždňa

Rýchle správy

ŠVAJČIARSKO: Federálna rada Švajčiarska dostala poverenie na úpravu existujúcich nariadení o procesných nástrojoch týkajúcich sa súdnych a správnych orgánov tak, aby mohli byť aplikovateľné aj na kryptomeny. Právne úpravy majú prispieť k lepšiemu boju proti zneužívaniu kryptomien na pranie špinavých peňazí či vydieranie. Subjekty prevádzkujúce kryptomenové obchodné platformy by mali byť rovné s finančnými sprostredkovateľmi a teda podliehať rovnakému regulačnému dohľadu.

FACEBOOK: Facebook hľadá do svojich služieb senior právnika so skúsenosťami v oblasti blockchainu a platieb. ,,Bude zodpovedný za prípravu a vyjednávanie širokej škály zmlúv súvisiacich s našimi iniciatívami s blockchainom, vrátane partnerstiev potrebných na spustenie nových produktov a rozšírenie takýchto produktov na medzinárodnej úrovni,” opisuje Facebook novú pracovnú pozíciu. Aj tento krok naznačuje, že Facebook s pripravuje na spustenie vlastnej kryptomeny Facebook Coin, ktorá sa očakáva už tento rok.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.