Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (16.3.): Príprava na bullrun, Dr. Doom, ICE, Mining či poistenie STO

Článok

Bull Market / správy dňa
Bull Market / správy dňa

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

J. Tesař: Fundamentálne na bullrun pripravení nie sme

O Bitcoine, burze Binance, Trone, JPM Coin, Cardano, Grin, rôznych fundamentoch (Fidelity, …) či adopcii kryptomien a potenciále nového krypto-bullrunu sme sa rozprávali s vývojárom Jaromírom Tesařom. Prečítajte si náš rozsiahly rohovor.

ROZHOVOR: Jaromír Tesař: Fundamentálne na ďalší bullrun pripravení nie sme

Tom Lee: Býčí trh na Bitcoin môže prísť do 6 mesiacov

Tom Lee, ktorý sa minulý rok častokrát vyjadroval k cene Bitcoinu, sa na dlhší čas odmlčal. Až do tohto momentu. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Tom Lee: Býčí trh u Bitcoinu môže prísť do 6 mesiacov

Stanovisko KryptoTop k hacku

Zástupcovia slovenskej kryptozmenárne KryptoTop poslali našej redakcii rovnako ako ďalším partnerom oficiálne stanovisko k medializovanému hacku, ktorý sa mal udiať 13. marca 2019. Celé si ho môžete prečítať v tomto článku.

Oficiálne stanovisko zmenárne KryptoTop k hacku z 13. marca

ICE bude so svojom krypto-feede podporovať tisíce kryptomien

Intercontitnental Stock Exchange (ICE), ktorá je materskou spoločnosťou newyorskej burzy cenných papierov (NYSE) a tiež stojí za Bakkt, naznačila, že do svojho kryptmenového feedu tzv. Cryptocurrency Data Feed, pridá 14. marca nové kryptomeny. Feed, ktorý vznikol v januári 2018 je službou, ktorá ponúka informácie o digitálnych menách v reálnom čase, vrátane cien a knihy objednávok. Platforma vznikla na základe partnerstva medzi ICE a spoločnosťou Blockstream. Zoznam podporovaných kryptomien by sa mal rozšíriť na tisíce, pričom aktuálne podporuje len 58. (cointelegraph)

Rýchle správy

BITCOIN: Švajčiarsky investor Marc Faber, známy aj pod prezývkou Dr. Doom (nepleťte si ho s Nourieilom Roubinim, ktorý má prezývku Mr. Doom), ktorý je hlasným kritikom tradičného finančného systému a monetárnej politiky bánk, priznal, že investoval do Bitcoinu.  Faber odmietol zverejniť, koľko Bitcoinov nakúpil, len uviedol, že aktuálne je omnoho lepši čas na jeho kúpu, než koncom roku 2017, kedy stál 17 000 dolárov. Či práve vtedy nakupoval BTC však neuviedol, hoci toto vyhlásenie to naznačuje.

NEVADA: Zástupcovia pro-krypto spoločnosti vyjadrili obavy z návrhu zákona v americkom štáte Nevada. Podľa neho by patrili pre toto odvetvie prísne pravidlá, v rámci ktorých by museli všetky spoločnosti zaoberajúce sa kryptomenami podstúpiť registráciu na ministerstve obchodu a priemyslu. Podľa zástupcov z kryptopriemyslu by tento návrh v prípade schválenia dostal štát Nevada do konkurenčnej nevýhody, pretože by obmedzoval ďalší vývoj tohto segmentu.

POISTENIE: Poisťovací gigant AXA XL spúšťa v spolupráce so startupom Assurely nový poistný produkt, ktorý by pokrýval aj poistenie security tokenov (STO). Cieľom produktu je zvýšiť dôveru potenciálnych investorov v tieto produkty.

MINING: Ťažba kryptomien je podľa správy AT&T jedným z najčastejších motívov hackerov, ktorí útočia na cloudove infraštruktúry spoločnosti. Podľa analýzy tejto telekomunikačnej firmy organizácie všetkých veľkosti naďalej čelia útokom hackerov, ktorý využívajú ich zdroje na ťažbu v rámci takzvaného “cryptojackingu”.

SEC: Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) zorganizuje v máji verejné fórum týkajúce sa témy technológie distribuovanej knihy (DLT) a iných digitálnych aktív. Fintech Forum sa bude konať 31. marca a bude hostiť mnohých odborníkov z tohto priemyslu. Cieľom je podporiť intenzívnejšiu komunikáciu medzi zástupcami blockchain spoločnosti a kryptomenových projektov. Podujatie bude otvorené aj pre verejnosť a malo by sa uskutočniť vo Washingtone DC.

GOOGLE: Google vymazal rozšírenie svojho webového prehliadača Chrome s názvom NoCoin. Išlo o rozšírenie, ktoré ponúkalo falošný airdrop kryptomien zo zmenárne Huobi. Kým Google tento softvér zablokoval, mal viac než 230 stiahnutí. Softvér sa snažil od podvedených užívateľov získať privátne kľúče k peňaženkám na MyEtherWallet (MEW) a Blockchain.com.

STELLAR: Nadácia Stellar Development Foundation, ktorá stojí za vývojom kryptomeny Stellar Lumens (XLM), oznámila, že vymenovala nového generálneho a výkonného riaditeľa. Stal sa nim Denelle Dixon, ktorý predtým pracoval v rovnakej funkcii pre Mozillu. Súčasný výkonný riaditeľ a spoluzakladateľ nadácie Jed McCaleb sa odteraz bude sústrediť na sieťový protokol a stratégiu adopcie kryptomeny ako hlavný architekt.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.