Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (15.4.): BTC za milión dolárov, ťažba Bitcoin SV či „tweet“ Elona Muska

Článok

Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Casares z PayPal: Cena BTC môže byť až milión dolárov

Kana and Katana, výskumná platforma Ikigai Asseet Management, zverejnila minulý mesiac správu, v ktorej sa uvádza, že generálny riaditeľ Xapo Wences Casares predpovedá cenu Bitcoinu na milión dolárov. Viac sa tejto téme venujeme v tomto článku.

xxx

Bitcoin SV delistujú z Binance!

Burza Binance sa rozhodla delistovať zo svojej ponuky kryptomenu Bitcon SV (BCHSV), ktorá vznikla v novemberi 2018 po hardforku kryptomeny Bitcoin Cash. Táto zlá správa pre fanúšikov Bitcoin SV prichádza popri výsledkoch štúdie BitMEX Research, ktoré tvrdia, že mineri Bitocoin SV dosahujú veľké straty. Viac o tejto téme sa dočítate v tomto našom článku.

Binance sa rozhodla delistovať kryptomenu Bitcoin SV!

Hayes chce spustiť platformu na obchodovanie s krypto opciami

Spoluzakladateľ a CEO jednej z najväčších kryptobúrz na svete BitMEX, Arthur Hayes, prezradil, že chce v strednodobom horizonte otvoriť platformu na obchodovanie s kryptomenovými opciami. Podrobnosti sme rozobrali v tomto našom článku.

BitMEX chce spustiť platformu na obchodovanie s kryptomenovými opciami

Elon Musk krátko tweetol o kryptomenách

Napriek tomu, že sa Elon Musk vyjadruje ku kryptomenám len sporadicky, jeho názor je v kryptokomunite veľmi vážený. Mnohých preto potešilo, keď v úvode roka označil Bitcoin za lepší platobný prostriedok, než sú hotovostné peniaze. Tentokrát sa Musk nepriamo vyjadril ku kauze týkajúcej sa Craiga Wrighta, ktorý chce zjavne zažalovať všetkých ľudí na tejto planéte, ktorí spochybňujú jeho absurdné tvrdenie, že je Satoshi Nakamoto, teda záhadný zakladateľ Bitcoinu. Na Twitteri sa snažil vyprovokovať Muska k reakcii na túto tému užívateľ King Cobie, ktorý ho motivoval aspoň ku krátkej, no o to výstižnej reakcii: ,,Kryptomeny sú moje bezpečné slovo (safe word).” Mimochodom existuje teória, ktorá tvrdí, že Satoshi Nakamoto je vlastne Musk. Ten to pochopiteľne popiera.

SEC vadí slovo blockchain v žiadostiach o ETF

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) požiadala dva fondy o to, aby zmazali slovo “blockchain” zo svojich žiadosti o schválenie ETF. Fondy obchodované na burze (ETF) od spoločnosti Amplify a Reality Shares údajne spomínali toto slovo vo svojich pôvodných podaniach. Napriek jeho odstráneniu sa však stále odvolávajú na túto technológiu. SEC už minulý rok informoval, že americké spoločnosti, ktoré zmenili svoje meno a použili pritom slovo blockchain, budú čoskoro čeliť zvýšenej kontrole zo strany regulátorov. (cointelegraph)

MMF a Svetová banka spustili testovaciu kryptomenu

Medzinárodný menový fond (MMF) v spolupráci so Svetovou bankou spustili vlastnú privátnu kryptomenu založenú na blockchaine. Informoval o tom Financial Times. Podrobnosti o tomto projekte sa dozviete v tomto našom článku.

MMF a Svetová banka spustili projekt testovacej kryptomeny

Bithumb s veľkou finančnou injekciou

Materská spoločnosť významnej kórejskej kryptoburzy Bithumb, Blockchain Exchange Alliance (BXA), získala finančné prostriedky vo výške 200 miliónov dolárov z japonského fondu ST Blockchain Fund. Tieto prostriedky boli získane v rámci úvodného kola financovania a BXA umožnia urobiť z Bithumbu významnejšieho medzinárodného hráča na poli kryptomenových búrz. Investujúci fond ST Blockchain sídli v Japonsku, no medzi jeho klientov patria aj inštitúcie z Európy či Spojených štátov.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne