Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (15.3.): Bitcoin ETF, súd s riaditeľom Mt. Gox, chyby v projektoch či udržateľnosť BTC

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Hacknutý KryptoTop?

Kryptozmenáreň KryptoTop oznámila v rámci svojej neverejnej členskej sekcie, že dňa 12.3. bol jej softvér napadnutý škodlivým sotfvérom tretej strany. Viac sa dozviete v tomto článku.

CBOE (možno len dočasne) končí s Bitcoin Futures

Riaditeľ Mt. Gox dostal podmienečný trest 2,5 roka

Bývalý generálny riaditeľ skrachovanej burzy Mt. Gox Mark Karpeles bol súdom uznaný vinným z falšovania finančných záznamov. Okresný súd v Tokiu zistil, že zmiešal svoje osobné financie s financiami burzy, aby skryl straty súvisiace so známym hackom burzy.

Karpales dostal trest dva a pol roka väzenia podmienečne, čo znamená, že nebude musieť do väzby nastúpiť, ak sa v najbližších štyroch rokoch nedopustí iného trestného činu. ,,Obvinenie z falšovania elektronických záznamov je pravdivé a zaslúži si trest, no neexistujú žiadne dôkazy o tom, že prišlo k sprenevere,” konštatoval súd vo svojom verdikte.

Burza Mt. Gox, ktorá bola svojho času najväčšou bitcoinovou burzou na svete a odohrávalo sa na nej cez 70% všetkých bitcoinových transakcií, vyhlásila bankrot koncom februára 2014. Zapríčinil ho hack, v rámci ktorého bolo ukradnutých cez 740 000 BTC, čo bolo v tom čase približne 6% ich celkového množstva v obehu. V tom čase mali ukradnuté bitcoiny hodnotu 460 miliónov dolárov, no v októbri 2017 by ich cena predstavovala viac než 3 miliardy. (cointelegraph)

Zavedú blockchain v americkom kongrese?

Republikánsky politik Kevin McCarthy, ktorý je v súčasnosti vo funkcii lídra republikánskej menšiny v snemovni reprezentantov USA, povedal, že blockchain môže urobiť z kongresu USA efektívnejšie a transparentnejšie miesto. ,,Blockchain mení a revolucionizuje bezpečnosť finančného sektora. Prečo by sme mali čakať a prečo by sme sami nemali zaviesť blockchain, aby sme mohli overiť túto technológiu ale aj transparentnosť vlastného legislatívneho procesu?,” opýtal sa. (cointelegraph)

Šéf SEC má stále pochybnosti o Bitcoin ETF

Predseda Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), Jay Clayton, má stále pochybnosti týkajúce sa schválenia Bitcoin ETF. O tejto problematike hovoril počas rozhovoru pre Fox Business 14. marca. Viac sa dozviete v tomto článku.

Šéf SEC Clayton má stále pochybnosti ohľadom Bitcoin ETF

CBOE (dočasne) končí s Bitcoin Futures

Chicagská burza Chicago Board Options Exchange (CBOE), ktorá patrí medzi najväčšie akciové burzy na svete, nepridá v marci nové Bitcoin Futures do svojej ponuky.  BOE podľa svojho vyhlásenia zverejneného 14. marca prehodnocuje, ako bude pristupovať k obchodovaniu s kryptomenami. Viac sa dozviete v tomto článku.

CBOE (možno len dočasne) končí s Bitcoin Futures

Bieli hackeri odhalili v krypto projektoch 40 chýb

White Hackers (bieli hackeri), čo je označenie, pre hackerov, ktorí odhaľujú chyby v systémoch bez toho, aby bolo ich cieľom zneužiť ich vo vlastný prospech, zistili v priebehu posledných 30 dní v blockchainoch a kryptomenových platformách až 40 chýb. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Bieli hackeri odhalili za posledný mesiac v krypto projektoch 40 chýb

Expert: Obnoviteľná energia nestačí na udržateľnosť Bitcoinu

Obnoviteľná energia nevyrieši problém trvalej udržateľnosti Bitcoinu, tvrdí blockchain špecialista pracujúci pre spoločnosť PwC, ktorá patrí medzi štyri najväčšie audítorské spoločnosti na svete, Alex de Vries. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Expert: Obnoviteľná energia nestačí na trvalú udržateľnosť Bitcoinu

Rýchle správy

TENDERMINT: Blockchain konsenzus protokol Tendermin vyzbieral v rámci prvého investičného kola 9 miliónov dolárov. Tie majú byť pridelené na podporu ďalšieho rozvoja siete Cosmos a jej ekosystému. Tendermint stojí za spustením siete Cosmos Hub – takzvaného „Internetu blockchainov”. Vývojári sa domnievajú, že Cosmos  môže prispieť k riešeniu problémov so škálovateľnosťou a interoperabilitou.

JAPONSKO: 18-ročný hacker, ktorý v Japonsku napadol digitálnu peňaženku Monappy a ukradol z nej 15 miliónov jenov (vyše 130 tisíc dolárov), bol zadržaný políciou a bude čeliť súdnemu konaniu. Na hack použil softvér Tor, ktorý umožňuje používateľom anonymizovať webovú prevádzku. Polícia ho identifikovala vďaka analýze komunikačných záznamov uložených na serveri webovej stránky. Hacker sa už priznal k trestnému činu, v rámci ktorého okradol približne 7700 používateľov aplikácie.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne