Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (15.2.): JP Morgan vytvorí vlastnú kryptomenu, Coinbase sprístupnila BSV tokeny

Článok

Wall Street - Správy dňa
Wall Street - Správy dňa

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Piatkový prehľad zo sveta kryptomien

JP Morgan založí vlastnú kryptomenu

Názory, aspoň z časti, menia aj vysoko postavení finančníci. Dôkazom je zmena postoju šéfa banky JP Morgan Jamieho Dimona, ktorý v minulosti jemne povedané pohŕdal kryptomenami, no teraz súhlasil s tým, že jeho banka vydá vlastnú. Cieľom takzvaného „JM Coin” bude urýchlenie finančných transakcií najmä v prípade medzinárodných platieb, no jej využitie má mať do budúcnosti aj podstatne širší charakter. Oznámil to Umar Farooq, vedúci blockchain sekcie JP Morgan, ktorý vyhlásil, že možnosti využitia aplikácii na blockchaine sú „nekonečné“. Do akej miery bude prvá kryptomena vydaná americkou bankou úspešná, decentralizovaná a konkurencie schopná Bitcoinu, ukáže až čas. (bitcoinist.com)

Coinbase sprístupnila Bitcoin SV tokeny

Najznámejšia kryptozmenáreň na svete Coinbase konečne plnohodnotne reagovala na fork kryptomeny Bitcoin Cash, po ktorom nastalo jej štiepenie na Bitcoin Cash ABC (BCH) a Bitcoin Cash Satoshi Vision (BSV). Coinbase najprv zachovala len podporu pre fork s označením BCH a teda užívatelia zmenárne až doteraz nemali možnosť vybrať si z nej im prináležiacu hodnotu Bictoin Cash SV. To sa zmenilo až teraz, 3 mesiace po forku, keďže Coinbase pripísala užívateľom s nárokom na BSV ich podiel, ktorý si môžu zo zmenárne poslať na peňaženku. Coinbase však Bitcoin Cash SV iným spôsobom podporovať nebude – teda neumožní jeho nákup, predaj či obchodovanie. (bitcoinexchangeguide)

Nvidia dopadla dobre, jej akcie stúpli o 8%

Spoločnosť Nvidia vyrábajúca počítačový hardvér, informovala o svojej celkovej bilancii za rok 2018. Firma, ktorá zaznamenala najmä v roku 2017 výrazne zisky vďaka predaju grafických kariet, ktoré slúžia na ťažbu kryptomien, dosiahla napokon napriek výraznému poklesu cien kryptomien a taktiež postupnému poklesu záujmu o jej grafické procesory zo strany kryptominerov, vyšší zisk než v roku 2017 – konkrétne o 21 percent. Podarilo sa jej to napriek tomu, že pád cien kryptomien spôsobil, že vo štvrtom kvartáli 2018 klesli výnosy firmy v porovnaní s rovnakým obdobím pred rokom o 24 percent. Akcie Nnidia poskočili po oznámení tejto správy o 8 percent. (cointelegraph)

Vostok uzavrel partnerstvo s NCI

Dcérska spoločnosť štátneho ruského high-tech konglomerátu Rostec, firma National Center for Informatization (NCI), podpísala zmluvu s blockchainovou technologickou spoločnosťou Vostok, ktorá je súčasťou ekosystému kryptomeny Waves so zameraním sa na zavádzanie technológie Waves do vládnych a podnikových IT systémov. Podľa dohody bude Vostok zodpovedný za vývoj bockchainových riešení pre NCI, ktoré budú implementované v rámci spoločných projektov. Vostok v decembri 2018 získal v rámci vlny súkromného financovania 120 miliónov dolárov.

Vostok vstúpil aj do spolupráce s významnou ruskou bankou Sberbank, dopravnou spoločnosťou Transmashodlings, rozvojovou bankou VEB.RC či telekomunikačnou spoločnosťou Transtelecom z Kazachstanu. Celková hodnota týchto partnerstiev je viac než 15 miliónov dolárov. (cointelegraph)

Ruský minister: Kryptomeny (zatiaľ) nemusia byť právne definované

Ministerstvo spravodlivosti Ruska v tomto momente nevidí potrebu právne definovať koncept kryptomien. Uviedol to Aleksander Konovalov, minister spravodlivosti ruskej federácie. Viac sa dočítate v tomto článku.

Ruský minister: Kryptomeny (zatiaľ) nemusia byť právne definované

Rýchle správy

BINANCE: Burza Binance sa rozhodla delistovať zo svojej ponuky kryptomeny CLOAK, MOD, SALT, SUB a WINGS. Naopak pridala obchodné páry ONG/BTC, ONG/BNB a ONG/USDT.

XRP: Internetom koluje falošná správa, podľa ktorej hlavný developerský tím okolo kryptomeny XRP odchádza od tohto projektu a najbezpečnejším riešením je pre investorov do XRP predať svoje tokeny. Ide o FUD.

LUXEMBURSKO: Luxemburskí zákonodarcovia schválili zákon, ktorý uľahčuje využívanie blcockahin technológie v oblasti finančných služieb. Cieľom nového zákona je poskytnúť účastníkom finančného trhu väčšiu transparentnosť a právnu istotu, pokiaľ ide o o obeh cenných papierov s blockchain technológiou. Transakcie realizované blockchain technológiou by mali mať rovnaký právny status ako u tradičných prevodov.

SEC: Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) dospela k názoru, že spoločnosť Blockvest v rámci svojho ICO ponúkala neregistrované cenné papiere prostredníctvom predaja tokenov BLV. Blockvest investorom falošne tvrdil, že proces ICO bol registrovaný a licencovaný.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.