Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ruský minister: Kryptomeny (zatiaľ) nemusia byť právne definované

Článok

Kryptomeny a Rusko
Kryptomeny a Rusko

Ministerstvo spravodlivosti Ruska v tomto momente nevidí potrebu právne definovať koncept kryptomien.

Uviedol to Aleksander Konovalov, minister spravodlivosti ruskej federácie, ktorý tvrdí, že je príliš skoro na to, aby sa formalizovali doposiaľ platné predpisy kvôli kryptomenám. Konovalov zakladá svoje názory na skutočnosti, že kryptomeny sa nedajú v Rusku používať ako platobný prostriedok, keďže to nie je v súlade s ruskou ústavou.

Ako ústava, tak aj súčasná legislatíva finančného systému v Rusku, kategoricky zakazujú využívanie kryptomien ako platobného prostriedku, upozorňuje Konovalov citujúc článok 75 z Ústavy Ruskej federácie.

Poznamenal však, že kryptomeny môžu byť považované za iný druh majetku a pokiaľ ide o ruskú legislatívu, vyzval zákonodarcov, aby sa zatiaľ vyvarovali ich konkrétnej definícii.

Ruský parlament koncom minulého roka schválil v prvom čítaní návrh zákona o digitálnych finančných aktívach. V rámci neho boli všetky termíny spojené s kryptomenami a tokenmi nahradené výrazom „digitálne aktíva“ a definícia ťažby kryptomien bola z návrhu vyňatá. Návrh bol následne podrobený výraznej kritike zo strany fintech priemyslu a preto bol vrátený po prvého čítania.

Silbert: Väčšina kryptomien skončí na nule, Bitcoin sa stane digitálnym zlatom

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne