Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (14.3.): Stellar, súťaž o Teslu, Tron, Binance či Tether

Článok

Správy dňa - Stellar
Správy dňa - Stellar

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Coinbase Pro zalistovala kryptomenu Stellar Lumens

Burza Coinbase Pro patriaca pod kryptozmenáreň Coinbase oznámila, že začína s podporou pre krypotmenu Stellar Lumens (XLM), ktorej hodnota vzrástla po oznámení tejto novinky o viac než 5% (v čase písania textu).

Kryptomena Stellar Lumens (XLM) je tak ďalšou v poradí, ktorá sa dostane do ponuky Coinbase Pro a pravdepodobne čoskoro aj zmenárne Cinbase. Naposledy sa americká zmenáreň rozhodla zalistovať kryptomenu XRP, ktorá je svojim spôsobom pre Stellar konkurenciou. Za tento krok však Coinbase čelí kritike, pretože údajne nedodržala vlastné štandardy pre zalistovanie kryptomeny, podľa ktorých nesmie byť token silne centralizovaný. To sa v prípade XRP nedá povedať. (cointelegraph)

Blockchain môže pomôcť umelcom a novinárom, tvrdí Lubin

Spoluzakladateľ kryptomeny Ethereum a tvorca spoločnosti ConsenSys Joseph Lubin vyhlásil, že technológia blockchain a decentralizácia môžu byť veľmi prínosné pre tvorcov obsahu a novinárov. Blockchain im podľa Lubina umožni prepojiť ich pravidlá a ustanovenia o tom, ako sa obsah používa a zdieľa a teda umožní eliminovať svojvôľu sprostredkovateľov. ,,Myslím si, že umelci v hudobnom priemysle dostávajú zhruba 11 alebo 12 percent hodnoty a veľké nahrávacie spoločnosti z nich sajú až 70 percent. Tieto nahrávacie spoločnosti môžeme nahradiť inteligentnými zmluvami na platforme Ethereum,” naznačil budúcnosť. (cointelegraph)

Súťaž o Teslu a airdrop 20M dolárov v TRX!

Zakladateľ kryptomeny Tron (TRX) Justin Sun robí okolo svojho produktu opäť veľký “hype”. Nečudo, že je považovaný za azda najnadanejšieho marketingového mága v sektore kryptomien. Ak sa chcete zapojiť do súťaže o elektromobil Tesla čítajte tento náš článok.  

Súťaž o Teslu a airdrop $20 miliónov v TRX! Justin Sun opäť „hajpuje“ Tron

Binance Jersey znižuje poplatky

Zmenáreň Binance Jersey, ktorá patrí pod burzu Binance a je určená na nákup a predaj kryptomien za eurá a britské libry zákazníkom v Európskej únii a Veľkej Británie, znižuje svoje poplatky za výbery a vklady. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Binance Jersey konečne znižuje poplatky: Depozit je FREE, poplatok za výber klesol

Stablecoin USDT a Tether opäť terčom kritiky

Spoločnosť Tether, ktorá vydáva kryptomenu USDT, najznámejší stablecoin na trhu kopírujúci hodnotu amerického dolára v pomere 1:1, opäť čelí veľkej kritike. Dôvodom sú upraven0 informácie týkajúce sa krytia USDT na oficiálnej stránke Tetheru. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Stablecoin USDT opäť čelí kritike. 100% krytie dolármi zrejme už neplatí

Justin Sun si myslí, že firmy robia v prípade BTC chybu

Zakladateľ kryptomeny TRON (TRX) Justin Sun počas tohto týždňového rozhovoru pre CNBC skonštatoval, že veľké investičné spoločnosti sú na omyle, keď kritizujú Bitcoin. Viac sa dozviete v tomto článku.

Justin Sun: Bitcoin je skôr technológia, než obchodná príležitosť

Rýchle správy

QUADRIGACX: Vdova po zosnulom majiteľovi kanadskej burzy QuadrigaCX Garrym Cottenovi, Jennifer Robertsonova, uviedla, že jej manžel financoval burzu v čase, kedy bola burza v spore s hlavnou kanadskou bankou Canadian Bank. Tá jej zmrazila v roku 2018 účty v hodnote 21,6 milióna dolárov. Cotton mal svoje vlastné peniaze vkladať na účet burzy, aby umožnil zákazníkom výbery.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne