Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (13.2.): Investujte do Bitcoinu, keď nikoho nezaujíma, tvrdí čínsky miliardár

Článok

Správy dňa - Bitcoin
Správy dňa - Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Stredajší prehľad zo sveta kryptomien

Čínsky miliardár odporúča investíciu do Bitcoinu v čase, keď nikoho nezaujíma

Čínsky miliardár Zhao Dong odporúča investorom, aby investovali do Bitcoinu v období, kedy ešte nikoho nezaujíma. Rok 2019 prirovnal k “jari“, kedy nastáva obdobie akumulácie, ktoré je charakteristické nižšou volatilitou a možným ďalším poklesom, s tým, že mnohé altcoiny môžu zaniknúť. Rok 2020 bude v znamení “leta”, kedy začne cena kryptomien postupne rásť a rok 2021 prirovnal k “jeseni“, kedy nastane výrazný rast cien a útok na nové maximá. “Jeseň” však označuje za obdobie, kedy už neodporúča investovanie, pretože po nej príde „kryptozima“ charakteristická ďalším výrazným prepadom cien, podobne ako tomu bolo v úvode roka 2018. Jeseň by teda podľa neho mala byť zároveň ideálnym časom na predaj. Obdobie rokov 2019 až 2022 takýmto spôsobom prirovnal k ročným obdobiam a cyklom na trhu s kryptomenami.  (bitcoinist)

Coinbase Wallet umožní zálohu privátnych kľúčov na cloudoch

Používatelia peňaženky Coinbase Wallet môžu odteraz zálohovať svoje privátne kľúče na Google Disku alebo v službe iCloud. Coinbase vo svojom vyhlásení uvádza, že tým ponúka užívateľom ochranu pred stratením ich kľúčov, čo by znamenalo nenávratnú stratu kryptomien uložených na ich peňaženke. Viac sa dozviete v tomto článku.

Coinbase Wallet umožní zálohu privátnych kľúčov na cloudoch

Piata najväčšia banka spustí platobný system na blockchaine

Piata najväčšia banka na svete Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) oficiálne oznámila, že spustí nový platobný systém založený na blockchaine. Na projekte pracuje s americkou sieťou pre šírenie obsahu Akamai. „Global Open Network“ má umožniť výrazne zníženie transakčných nákladov pre všetky druhy platobných služieb. MUFG sa v posledných mesiacoch zaujímala aj o využitie Ripple (XRP) pre vytvorenie koridoru s Brazíliou. V máji 2018 naznačila, že skúma možnosť založenia vlastnej kryptomeny. (cointelegraph)

QuadrigaCX odoslala 103 BTC na peňaženky, ku ktorým nemá prístup

Zamestnanci kanadskej burzy QuadrigaCX 6. februára nechtiac odoslali Bitcoiny v hodnote takmer 500 000 dolárov na cold wallets, ku ktorým nemajú prístup. Išlo o peňaženky, ku ktorým vlastnil privátne kľúče len 30-ročný zakladateľ burzy Gerald Cotten, ktorý v decembri zomrel. Z tohto dôvodu sa prevažná väčšina majetku burzy nenávratne stratila. Odhadom ide o kryptomeny v hodnote 145 miliónov dolárov. (cointelegraph)

Vytvorí blockchain nepodplatiteľný vládny systém?

Zakladateľ spoločnosti Oversock.com Patrick Bryne vyhlásil, že blockchain technológia môže prispieť k tomu, aby sa vlády stali neschopné “podplatenia”, teda korupcie. Uviedol to na príklade Venezuely, ktorá sa zmieta v politicko-občianskej kríze a trpí obrovsko infláciou: ,,Mohli by sme prísť do Venezuely so šiestimi notebookmi a vytvoriť nielen fungujúcu spoločnosť, ale pravdepodobne aj jeden z najmodernejších vládnych systémov na svete. Mohli by sme im priniesť centrálnu banku na notebook. Každý vo Venezuele si stiahne bezplatnú aplikáciu a zrazu máte najvyspelejší peňažný systém.” (cointelegraph)

Spôsobil pád BTC správca konkurznej podstaty Mt. Gox?

Vyzerá to tak, že špekulácie mieriace k záveru, že pád Bitcoinu v roku 2018 výrazne ovplyvnil predaj bitcoinov, ktoré mal k dispozícii správca konkurznej podstaty skrachovanej burzy Mt. Gox, môžu byť pravdivé. Ten podľa všetkého predal od februára do júna 2018 Bitcoiny v celkovej hodnote 312 miliónov dolárov cez japonskú burzu BitPoint. Problémom je, že predaj uskutočňoval na burze, čím ovplyvňoval cenu BTC, na rozdiel od toho, keby Bitcoin predával v rámci mimoburzového obchodu (OTC). Cena BTC v tomto sledovanom období klesla z približne 10 tisíc dolárov na necelých 6 tisíc dolárov, teda o približne 40%. (cointelegraph)

Ripple a MasteCard investovali do firmy SendFriend, ktorá využíva xRapid

Spoločnosti RIpple (XRP), MasterCard Foundation, MIT media Lab a Braclays a niekoľko ďalších, investovali 1,7 milióna dolárov do spoločnosti SendFriend. Tá využíva produkt Ripple xRapid na realizáciu rýchlych cezhraničných platieb konverziou medzi americkým dolárom, XRP a filipínskym pesosom. Vďaka tomu dosiahne poplatky nižšie o 65% oproti bežným poplatkom. SendFriend bola jednou z 13 spoločností, ktoré sa pridali k podpore xRapid minulý mesiac, čím rozšírili portfólio finančných inštitúcii spolupracujúcich s Ripple na vyše 200. (cointelegraph)

Rýchle správy

MORGAN CREEK DIGITAL: Spoločnosť Morgan Creek Digital, ktorá minulý rok v auguste spustila svoj dôchodkový fond digitálnych aktív, uzavrela financovanie, v rámci ktorého získala finančné prostriedky v hodnote 40 miliónov dolárov.

ČILE: Centrálna banka v Čile sa domnieva, že kryptomeny nie sú schopné nahradiť tradičné peniaze. Je to uvedené v správe, ktorú vypracoval na žiadosť Tribúnalu obrany verejných financií predseda centrálnej banky Mario Marcelo.

ETHEREUM: Podľa Etherscan sa 10. februára vytvorilo 13 370 nových ETH (Ethereum), čo je menej než priemerných 20 tisíc v decembri 2018 a výrazne menej než 30. júla 2015, kedy sa vyťažilo rekordných 39 tisíc ETH. Prudké zníženie množstva novo vyťažených ETH zrejme súvisí s náhlym nárastom obťažnosti ťažby ETH (mining difficulty).

JAPONSKO: Japonský IT gigant GMO Internet potvrdil, že má tento rok v pláne vydať stablecoin GYEN, ktorý má kopírovať hodnotu japonskej meny jen (JPY).

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku a Telegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.