Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Coinbase Wallet umožní zálohu privátnych kľúčov na cloudoch

Článok

Coinbase privátny kľúč
Coinbase privátny kľúč

Používatelia peňaženky Coinbase Wallet môžu odteraz zálohovať svoje privátne kľúče na Google Disku alebo v službe iCloud. Coinbase vo svojom vyhlásení uvádza, že tým ponúka užívateľom ochranu pred stratou ich kľúčov, čo by znamenalo nenávratnú stratu kryptomien uložených na ich peňaženke.

,,Súkromné kľúče generované a uložené vo vašom mobilnom zariadení sú jediným spôsobom, ako získať prístup k vašim finančným prostriedkom na blockchaine. Majitelia “používateľsky kontrolovaných peňaženiek”, ako je Coinbase Wallet, niekedy strácajú svoje zariadenie alebo si nedokážu bezpečným spôsobom uschovať 12-slovnú frázu (recovery phrase) pre obnovenie. V dôsledku toho navždy stratia svoje finančné prostriedky,” vysvetľuje Coinbase, prečo je táto novinka taká dôležitá.

Nepríjemnostiam súvisiacich so stratou privátnych kľúčov by podľa Coinbase mala zabrániť nová funkcia, ktorá umožní uložiť šifrovanú kópiu obnovovacej frázy (recovery phrase) na cloudových účtoch. Coinbase tvrdí, že ani oni, ani poskytovatelia cloudu, nikdy nebudú mať prístup k prostriedkom užívateľov, pretože kľúč pre obnovenie frázy je odomknuteľný jedine heslom, ktoré pozná samotný užívateľ.  Záloha sa údajne zašifruje pomocou šifrovania AES-256-GCM, ktoré je prístupné iba prostredníctvom mobilnej aplikácie Coinbase Wallet.

Ilustrácia celého procesu zálohovania privátneho kľúča

Coinbase Wallet

Ilustrácia obnovenia účtu za pomoci Cloudu

Coinbase Wallet

Coinbase dodáva, že okrem služby Google Disk a iCloud rozšíria podporu aj na ďalšie cloudové služby.

Táto novinka sa objavuje len krátko po tom, ako kanadská burza QuadrigaCX po smrti jej zakladateľa Geralda Cottena prišla o prístup ku kryptomenám uloženým na “Cold Wallets”. Cotton bol totiž údajne jediným človekom v rámci celej firmy, ktorý disponoval privátnymi kľúčmi. Po jeho smrti sa tak zrejme nenávratne stratili kryptomeny v hodnote 145 miliónov dolárov.

Recenzia Coinbase: Kryptomeny v ponuke, história, produkty, hodnotenie + bonus $10

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne