Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Coinbase Wallet umožní zálohu privátnych kľúčov na cloudoch

Článok

Coinbase privátny kľúč
Coinbase privátny kľúč

Používatelia peňaženky Coinbase Wallet môžu odteraz zálohovať svoje privátne kľúče na Google Disku alebo v službe iCloud. Coinbase vo svojom vyhlásení uvádza, že tým ponúka užívateľom ochranu pred stratou ich kľúčov, čo by znamenalo nenávratnú stratu kryptomien uložených na ich peňaženke.

,,Súkromné kľúče generované a uložené vo vašom mobilnom zariadení sú jediným spôsobom, ako získať prístup k vašim finančným prostriedkom na blockchaine. Majitelia “používateľsky kontrolovaných peňaženiek”, ako je Coinbase Wallet, niekedy strácajú svoje zariadenie alebo si nedokážu bezpečným spôsobom uschovať 12-slovnú frázu (recovery phrase) pre obnovenie. V dôsledku toho navždy stratia svoje finančné prostriedky,” vysvetľuje Coinbase, prečo je táto novinka taká dôležitá.

Nepríjemnostiam súvisiacich so stratou privátnych kľúčov by podľa Coinbase mala zabrániť nová funkcia, ktorá umožní uložiť šifrovanú kópiu obnovovacej frázy (recovery phrase) na cloudových účtoch. Coinbase tvrdí, že ani oni, ani poskytovatelia cloudu, nikdy nebudú mať prístup k prostriedkom užívateľov, pretože kľúč pre obnovenie frázy je odomknuteľný jedine heslom, ktoré pozná samotný užívateľ.  Záloha sa údajne zašifruje pomocou šifrovania AES-256-GCM, ktoré je prístupné iba prostredníctvom mobilnej aplikácie Coinbase Wallet.

Ilustrácia celého procesu zálohovania privátneho kľúča

Coinbase Wallet

Ilustrácia obnovenia účtu za pomoci Cloudu

Coinbase Wallet

Coinbase dodáva, že okrem služby Google Disk a iCloud rozšíria podporu aj na ďalšie cloudové služby.

Táto novinka sa objavuje len krátko po tom, ako kanadská burza QuadrigaCX po smrti jej zakladateľa Geralda Cottena prišla o prístup ku kryptomenám uloženým na “Cold Wallets”. Cotton bol totiž údajne jediným človekom v rámci celej firmy, ktorý disponoval privátnymi kľúčmi. Po jeho smrti sa tak zrejme nenávratne stratili kryptomeny v hodnote 145 miliónov dolárov.

Recenzia Coinbase: Kryptomeny v ponuke, história, produkty, hodnotenie + bonus $10

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.