Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (12.3.): Veľké investície do čínskeho mining giganta

Článok

Bitcoin - New York
Bitcoin - New York

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Finhub SEC usporiada stretnutia s predstaviteľmi kryptoprojektov

Finhub týkajúci sa inovácii a finančných technológii, ktorý zriadila Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC), usporiada sériu stretnutí v rámci ktorých chce dosiahnuť aktívnejšiu spoluprácu medzi širšou fintech komunitou v USA a predstaviteľmi spoločností, ktoré zastupujú kryptomenové projekty. Finhub vznikol na jeseň 2018 s cieľom uľahčiť angažovanosť SEC v oblastiach súvisiacich s fintech vrátane blockchainu a kryptomien. Tieto stretnutia majú umožniť podnikateľom, vývojárom, inovátorom a právnikom, aby sa jednoduchšie zapojili do komunikácie s predstaviteľmi SEC s cieľom objasniť konkrétne alebo široké otázky týkajúce sa regulácii tohto segmentu v rámci federálnych zákonov o cenných papieroch. (cointelegraph)

Veľké investície do čínskeho mining giganta

Čínsky výrobca hardvéru na ťažbu kryptomien Canaan Creative dokončil fázu financovania, v rámci ktorého mal vyzbierať od investorov niekoľko miliónov dolárov. Podľa portálu Times má ísť až o stovky miliónov dolárov, hoci firma odmieta zverejniť akúkoľvek informáciu na túto tému. ,,Z hľadiska trhovej kapitalizácie po súčasnom kole financovania je hodnota firma Canaan v hodnote miliárd dolárov,” uvádza sa v článku. Kanaan rovnako ako konkurenčný Bitmain plánuje vstup na burzu v Hongkongu prostredníctvom IPO. Udiať by sa tak mohlo už v druhom kvartáli 2019.  (cointelegraph)

Facebook Coin môže zarobiť 19 miliárd dolárov

Kryptomena, ktorú podľa všetkého vydá tento rok Facebook, by mohla potenciálne vygenerovať pre túto spoločnosť do konca roku 2021 ďalšie príjmy až do hodnoty 19 miliárd dolárov. Viac si o tom prečítajte v tomto našom článku.

Facebook Coin môže zvýšiť cenu akcií Facebooku. Vraj má uspieť tam, kde Bitcoin zlyhal

Rekordný transakčný poplatok 2100 ETH bol z polovice vrátený

Možno ste už počuli o tom, že 19. februára neznámy používateľ uhradil omylom transakčný poplatok vo výške 2100 ETH, čo predstavovalo viac než 300 000 dolárov. Overovateľom transakcie bol Sparkpool, ktorý dostal 25. februára od tohto užívateľa email s prosbou, aby sa mu aspoň časť tohto poplatku vrátila. Viac o tom, ako to dopadlo, sa dozviete v tomto našom článku.

Príbeh so šťastným koncom? Rekordný transakčný poplatok v ETH, ktorý bol zaplatený omylom, sa z polovice vrátil majiteľovi

PAX spustí vlastný stablecoin krytý cennými kovmi

Generálny riaditeľ spoločnosti Paxos Chad Cascarilla povedal v rámci interview pre magazín Fortune, že kryptomeny od Paxos, ktorá bude krytá cennými kovmi, pravdepodobne rovno zlatom, sa dočkáme už tento rok. Viac v tomto našom článku.

Tokenizovované zlato? Kryptomena krytá cennými kovmi príde už tento rok

Analýza Pundi X

Na základe spolupráce s českými a slovenskými trejdermi s  vám budeme prinášať analýzy zaujímavých kryptomien. Tentokrát pre náš portál spracoval technickú a fundamentálnu analýzu coinu Pundi X Ján Čuraj z CryptoKingdom. Pozrite si ju tu.

Analýza kryptomeny Pundi X (NPXS): Technická analýza, fundament & sentiment (12.3.)

Rýchle správy

CFTC: Americká komisia pre komoditné futures (CFTC) rozhodla, že spoločnosť 1pool Ltd. obchodujúca s cennými papiermi musí zaplatiť 990 000 USD kvôli tomu, že ponúkala nezákonné služby súvisiace s Bitcoinom a tiež nedodržovala nariadenia týkajúce sa boja proti praniu špinavých peňazí (AML).

BINANCE: Burza Binance pridá do svojej ponuky páry voči stablecoinu TUSD – konkrétne BNB/TUSD, BTC/TUSD, ETH/TUSD.

BINANCE: Avizovaný upgrade systému Binance prebehol bez problémov. Burza nebola dostupná na obchodovanie v ranných hodinách.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne