Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Facebook Coin môže zvýšiť cenu akcií Facebooku. Vraj má uspieť tam, kde Bitcoin zlyhal

Článok

Facebook Coin
Facebook Coin

Kryptomena, ktorú podľa všetkého vydá tento rok Facebook, by mohla potenciálne vygenerovať pre túto spoločnosť do konca roku 2021 ďalšie príjmy až do hodnoty 19 miliárd dolárov.

Uvádza to internetový analytik spoločnosti Barclays Ross Sadler. Facebook Coin by podľa neho mohol vytvoriť nový tok príjmov pre Facebook, čo by pomohlo k rastu ceny jeho akcií.

Sandler poukázal na to, že možnosť príjmov z kryptomien je niečo, čo je v tomto štádiu spoločnosti Facebook veľmi potrebné a bude pravdepodobne dobre vnímané jej akcionármi. Sandler taktiež prezradil konzervatívnejší odhad príjmov na úrovni 3 miliárd USD.

Analytik Barclays pripomenul aj pôvodný platobný projekt Facebooku, ktorý bol určitými vlastnosťami podobný kryptomenám. Vyvinula ho kalifornská firma Menlo Park v roku 2010. Takzvané “Facebook credits” reprezentovali virtuálnu menu, ktorú bolo možné kúpiť prostredníctvom domácej fiat-meny a následne tieto kredity využiť na nákupy v aplikáciach. Tento projekt sa však v tej dobe nestretol s veľkým úspechom.

Facebook Coin môže byť podľa neho zo začiatku najmä kryptomenou pre mikroplatby a prevody peer-to-peer medzi užívateľmi. Rozsah projektu však hodnotí ako väčší, než podobne ambície Facebooku v minulosti. Poukázal pritom na Davida Marcusa, lídra blockchain tímu Facebooku, ktorý je bývalým prezidentom PayPal. Sandler tiež upozornil na to, že Facebook kúpil blockchain spoločnosť Chainspace len kvôli tomu, aby získal jej zamestnancov, ktorých považuje za špičku v tomto odvetví.

Portál New York Times nedávno zverejnil článok o Facebook Coine, v ktorom sa uvádza, že Facebook dúfa, že jej kryptomena uspeje tam, kde Bitcoin zlyhal. Na vývoji FB Coinu má pracovať cez 50 zamestnancov pod prísnym utajením. Kryptomena by mala byť použiteľná aj v rámci aplikácii WhatsApp, Facebook Messenger a Instagram.

Prečítajte si tiež:

Facebook, Twitter a kryptomeny. Ľudia by nemali prepadnúť ilúzii, upozorňuje Ottman

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.