Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (11.3.): Šéf Twitteru si kúpil Trezor, ETF, Binance či regulácie

Článok

Trezor
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Dorsey si kúpil peňaženku Trezor

Jack Dorsey sem, Jack Dorsey tam. Ak by sme mali vybrať jedno meno, ktoré je v poslednej dobe najčastejšie spomínané v súvislosti s kryptomenami a najmä Bitcoinom, je to práve meno šéfa Twitteru a spoločnosti Square. Jack Dorsey na seba najnovšie upozornil tým, že si kúpil offline hardvérovú kryptopeňaženku Trezor, ktorú vyrába česká firma SatoshiLabs o čom samozrejme informoval na Twitteri a tiež poznamenal, že na platbu použil “jeho” aplikáciu CashApp.

Táto správa pochopiteľne najviac potešila predstaviteľov Trezoru, no stupňujúca náklonnosť Dorseyho k Bitcoinu podnecuje aj mnoho špekulácii vedúcich k širšej adaptácii kryptomien. Dorsey nedávno podporil kampaň Lighning Torch v rámci propagácie Lighning Network a tiež vyhlásil, že táto technológia pre rýchlejšie a lacnejšie platby Bitcoinom bude skôr či neskôr implementovaná do populárnej platobnej aplikácie CashApp, ktorú prevádzkuje jeho spoločnosť Square. Dorsey tiež vyhlásil, že Bitcoin sa podľa neho stane raz hlavnou menou internetu.

Môže Litecoin predbehnúť XRP?

,,Vyzerá to tak, že Litecoin, jedna z najstarších kryptomien, ktorá funguje už od roku 2011, by mohla tento rok predstihnúť XRP  od spoločnosti Ripple a zaradiť sa medzi tri najhodnotnejšie kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie,” píše sa v článku, ktorý zverejnil portál Forbes. Viac si prečítajte v tomto našom článku.

Môže Litecoin predbehnúť v kapitalizácii XRP?

80% ETH je na menej než 8000 adresách

Cez 80% všetkých tokenov kryptomeny Ethereum, ktoré sú v obehu, sa nachádza na 7572 adresách. Uviedla to 7. marca spoločnosť Delphi Digital, ktorá tiež poukazala na jedno bezpečnostné riziko Ethereum. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Ethereum: 80% ETH je na menej než 8000 adresách, štúdia hovorí aj o bezpečnostnom riziku

Najväčšie Blockchain ETF vznikol v Londýne

Kým celý svet čaká na schválenie Bitcoin ETF, investičná spoločnosť Invesco sídliaca vo Veľkej Británii spúšťa na londýnskej burze cenných papierov (LSEG) takzvané Blockchain ETF. Viac sa o tom dozviete v tomto našom článku.

Najväčšie Blockchain ETF je na svete!

Burzu Binance čaká v utorok výpadok

Najväčšia burza s kryptomenami Binance oznámila, že ju zajtra 12. marca od približne [2:00] UTC, čaká plánovaná údržba, ktorá by mala podľa predpokladov trvať približne 8 hodín. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

UPOZORNENIE: Burzu Binance čaká niekoľkohodinový výpadok

Členka SEC lobuje za samoreguláciu kryptomien

Členka Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), komisárka Hester M. Peirceová, argumentovala v prospech samoregulácie kryptomien, ak to bude čo i len trochu možné. Nezhodla sa v tom s bývalým predsedom CFTC Garym Genslerom. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Komisárka SEC argumentuje za samoreguláciu kryptomien

Rýchle správy

TEXAS: V americkom štáte Texas chcú schváliť zákon, podľa ktorého by každý, kto chce kúpiť kryptomeny, musel najprv absolvovať proces overenia totožnosti.

BINANCE: Burza Binance by mala otvoriť novú zmenáreň fiat-to-crypto v Argentíne. Mala by tým podporiť uzatvorené partnerstvo medzi argentínskou vládou a Binance Labs.

SANTANDER & BRAZÍLIA: Brazílsky súd v Sao Paulo zamietol odvolanie, ktoré podala banka Banco Santander proti zmenárni Mercado Bitcoin a rozhodol, že banka musí vrátiť zmenárni jej finančné prostriedky. Banka predtým uzavrela zmenárni účty, pričom tvrdila, že jej činnosť je nezlučiteľná s jej politikou a finančné prostriedky jej zmrazila.

BITCOIN PRIVATE: Vývojári kryptomeny Bitcoin Private (BTCP) obvinili burzu HitBTC z podvodného konania, keď pristúpila k delistovaniu jej kryptomeny pred jej plánovaným coinburnom.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne