Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Môže Litecoin predbehnúť v kapitalizácii XRP?

Článok

Litecoin
Litecoin

,,Vyzerá to tak, že Litecoin, jedna z najstarších kryptomien, ktorá funguje už od roku 2011, by mohla tento rok predstihnúť XRP  od spoločnosti Ripple a zaradiť sa medzi tri najhodnotnejšie kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie,” píše sa v článku, ktorý zverejnil portál Forbes.

Autorom článku je Boilly Bambrough, novinár, ktorý sa špecializuje na technológie a financie a priznáva, že je držiteľom malého množstva Bitcoinu a zopár ďalších kryptomien.

Bambrough poukázal na to, že Litecoin v tomto roku už takmer zdvojnásobil svoju hodnotu, hoci je stále výrazne od svojho all-time-high, ktoré dosiahol počas posledného kryptomenového bullrunu v decembri 2017. Cena Litecoinu je aktuálne 55 dolárov. V decembri minulého roka stál v jeden čas len $23.

,,Volatilita Litecoinu sa zvýšila v momente, keď Litecoin Foundation oznámila, že skúma integráciu Mimblewimble, čo je protokol ktorý prináša súkromie a lepšiu funkčnosť blockchainov,” cituje autor článku správu od SFOX.

Halving a partnerstvá Litecoin

Najväčším impulzom pre rast ceny Litecoinu je však zrejme blížiaci sa halving, ktorý je naplánovaný na august 2019. Predchádzajúce halvingy, teda delenie odmeny pre ťažiarov za vyťaženie jedného bloku o polovicu, znamenali pre LTC vždy rast hodnoty (podobne ako u Bitcoinu).

Rastu LTC nepochybne môže pomôcť aj oznámenie decentralizovanej platformy TokenPay a zakladateľa Litecoinu Charlieho Leeho. Podrobnosti o strategickom partnerstve by sa mali týkať integrácie kryptomien do bankových služieb.

,,Zdá sa, že používanie Litecoinu v reálnom svete na platby je pre držiteľov kryptomien obľúbená metóda,” pochválil Litecoin Mati Greenspan, senior analytik z obchodnej platformy eToro. ,,Pre ľudí, ktorí posielajú často peniaze z burzy na burzu a na privátne peňaženky je to omnoho lacnejšie a rýchlejšie, než urobiť to isté s Bitcoinom. To je dôvod, prečo si Litecoin skutočne zaslúži titul digitálne striebro.”

Naopak kryptomena XRP, ktorú by mohol Litecoin v kapitalizácii prekonať, nezažíva práve najlepšie obdobie. Hoci Ripple postupne oznamuje partnerstvá s ďalšími bankami, výraznejšie sa to na cene tokenov XRP neprejavuje. Článok poukazuje aj na vznik kryptomeny JPM Coin, ktorú vydal finančný gigant JP Morgan Chase. Táto kryptomena by teoreticky mohla byť pre XRP vážnou konkurenciou v oblasti realizácie medzinárodných rýchlych a lacných transakcií medzi bankami. Štúdia Binance Research však konštatuje, že JMP Coin nie je pre XRP zatiaľ konkurenciou.

Kapitalizácia Litecoinu je aktuálne takmer 3,4 miliardy dolárov. XRP je na úrovni 12,9 miliardy dolárov. Ripple sa o svoju pozíciu tretej najhodnotnejšej kryptomeny teda zatiaľ až tak obávať nemusí. Uvidíme, čo prinesú najbližšie mesiace. Litecoin má okrem halvingu pripravene vraj viaceré dôležité oznámenia.

Zdroj: forbes.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne