Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (9.3.): Samsung + Enjin Coin, kritika kryptomien, OneCoin či regulácie

Článok

Enjin raketa
Enjin raketa

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Sobotňajší prehľad zo sveta kryptomien

Samsung potvrdil partnerstvo s Enjin

Hoci sa o tom špekulovalo už dlhšie, partnerstvo medzi Enjin Coin (ENJ) a spoločnosťou Samsung bolo potvrdené až tento týždeň a to je hlavným dôvodom, prečo je táto kryptomena najväčším skokanom posledných dní. Enjin Coin len za posledný týždeň posilnil voči doláru o 175% a od prvej fámy o prepojení ENJ so Samsungom až o vyše 300%. Enj token bude kryptomenou, ktorá získa podporu v rámci vlajkovej lode Samsung Galaxy S10.

Tím Enjin stojí za novou triedou tokenov s označením ERC-1155, ktoré sú založené na blockchaine Ethereum a využitie majú najmä v hrách. Predpokladá sa, že práve z tohto dôvodu sa Samsung rozhodol podporiť túto kryptomenu vo svojom novom smartphone. Startup Enjin okrem toho uvedie 14. marca do prevádzky softvérovú vývojársku zostavu (SDK) pre najpoužívanejší vývojársky herný engine na svete Unity. Používa ho viac ako 4,5 milióna vývojárov po celom svete, ktorí tak získajú príležitosť implementovať ERC-1155 tokeny do hier.

Roubini opäť kritizoval kryptomeny

Nouriel Roubini, ekonóm, ktorý je azda najhlasnejším a najznámejším kritikom kryptomien, povedal počas rozhovoru s neziskovou organizáciou CFA, že “kryptomeny ako technológia nemajú absolútne žiadne predpoklady pre úspech.” Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Roubini: Kryptomeny ako technológia nemajú žiadny predpoklad na úspech

Tvorcovia scamu OneCoin sú za mrežami

Okresný prokurátor Spojených štátov amerických zažaloval zakladateľov kryptomenovej pyramídovej schémy, ktorá bola založená na marketingu okolo podvodnej kryptomeny zvanej “OneCoin“. Viac sa dozviete v tomto článku.

Prokurátor zažaloval zakladateľov podvodnej kryptomeny OneCoin

Rýchle správy

TURECKO: Turecká realitná kancelária v populárnom letovisku Antalyia, Antalya Homes, predala už 9 nehnuteľnosti za kryptomeny. Tento spôsob predaja si pochvaľuje, pretože je údajne spoľahlivejší a rýchlejší, než prevody medzi bankami.

NEMECKO: Nemecké ministerstvo financií vydalo 8. marca správu o kľúčových otázkach týkajúcich sa regulácie cenných papieroch založených na blockchaine. Podľa návrhu by  kryptomenové tokeny založené na blockchaine nemali podliehať existujúcim trhovým predpisom, keďže tokeny nie sú cenné papiere, investičné alebo iné finančné nástroje podľa zákona o obchodovaní s cennými papiermi. ICO, teda počiatočná ponuka mincí, je však predmetom diskusie. Cieľom opatrení, z ktorých by mal vzniknúť návrh zákona, je, aby sa posilnila rola Nemecka v oblasti blockchain technológie a digitálnych mien.

USA, CONNECTICUT: Výbor štátnej legislatívy v americkom Connecticute navrhol schváliť zákon, ktorý odobrí používanie smart kontraktov založených na blockchaine s tým, že sa budú môcť legálne používať v obchodovaní vykonávanom alebo iniciovanom v tomto štáte.

ŠVAJČIARSKO: Švajčiarska finančná skupina Swissquote odhalila svoje plány poskytnúť klientom vlastné custody riešenie pre správu kryptomien. Podľa správy budú jej zákazníci schopní previesť kryptomeny z externej peňaženky na svoj účet v Swissquote. Spoločnosť už od roku 2017 s kryptomenami aktívne obchoduje.

SEVERNÁ KÓREA: Podľa ázijských finančných novín Nikkei Asian sa podarilo hackerom zo Severnej Kórei ukradnúť 670 miliónov dolárov prostredníctvom krádeži kryptomien. Takúto hodnotu mali nazhromaždiť od roku 2015 do roku 2018. Severná Kórea využívala kryptomeny aj na obchádzanie ekonomických sankcií, pretože sú ťažšie vysledovateľné a možno ich viackrát “vyprať”.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.