Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Roubini: Kryptomeny ako technológia nemajú žiadny predpoklad na úspech

Článok

Nouriel Roubini
Nouriel Roubini

Nouriel Roubini, ekonóm, ktorý je azda najhlasnejším a najznámejším kritikom kryptomien, povedal počas rozhovoru s neziskovou organizáciou CFA, že “kryptomeny ako technológia nemajú absolútne žiadne predpoklady pre úspech.”

Newyorský ekonóm, ktorý je známy najmä tým, že predpovedal finančnú krízu z roku 2008, počas rozhovoru s globálnym združením profesionálnych investorov zaujal tradične veľmi negatívny postoj k tejto technológii.

Celý priemysel okolo kryptomien podľa neho pozostáva z aktív, ktoré nie sú ani peniazmi, ani menami. Zdôraznil, že kryptomeny nedokážu byť stabilné ani z hľadiska toho, aby držali určitú hodnotu a nie sú ani škálovateľné natoľko, aby sa nimi dalo platiť.

Ako príklad zlyhania kryptomien poukázal na extrémny býčí trh z roku 2017, kedy milióny ľudí investovali do Bitcoinu a ďalších digitálnych mien z dôvodu, že sa obávali, že im ujde vlak, ale popri tom nevedeli nič o financiách a portfóliu svojej investície.

Kryptomeny podľa Roubinhio predstavujú exponenciálnu parabolickú bublinu, ktorá už začala praskať, pretože neexistuje žiadna skutočná fundamentálna hodnota, ktorá by ich podporovala ako reálne aktívum.

Roubini kritizuje aj samotnú technológiu blockchain, ktorá podľa neho nemá nič spoločné s budúcnosťou finančných služieb. Vylučuje, že blockchain by sa mohol zaradiť ku hlavným technológiám, ktoré povedú k výrobnej a fintech revolúcii ako sú umelá inteligencia, strojové učenie či internet vecí (IOT). Roubini na margo toho vyhlásil: ,,Skutočnú revolúciu vo finančných službách prinesie fintech, ale fintech nemá nič spoločné s kryptomenami.”

,,Fintech bude kombináciou umelej inteligencie a veľkých dát všadeprítomného internetu. Bude to revolúcia v platobných systémoch, alokácii úverov, funkcii kapitálového trhu, poistenia, riadenie investícii, finančného poradenstva a tak ďalej…,” uviedol.

Roubini sa mimochodom začiatkom roka nechal počuť, že blockchain podľa neho nie je o nič lepší než klasická tabuľka v Exceli.

Názor rešpektovaného ekonóma samozrejme nezdieľajú všetci ekonómovia a predstavitelia z finančného sveta. Vo štvrtok sme vás napríklad informovali o tom, že predseda CFTC Christopher Giancarlo vyjadril názor, že keby v roku 2008 bolo možné využiť technológiu blockchain, tak dôsledky finančnej krízy nemuseli byť také vážne. Viac si o tom môžete prečítať v tomto článku.

Šéf CFTC: Blockchain mohol v roku 2008 pomôcť riešiť finančnú krízu

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.