Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (8.4.): $72 000 za Bitcoin? Tron, Ethereum, EOS či hacknutý Samsung S10

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Ďalší dlhodobý cieľ BTC je medzi $50 000 až $72 000

Od roku 2015 do roku 2017 stúpla cena Bitcoinu v parabolickom pohybe z približne 150 dolárov na 20 tisíc dolárov, čo predstavovalo ohromný zisk vo výške 13233%. Podľa analýzy, ktorú zverejnil uznávaný trejder Peter Brandt, by mohla cena Bitcoinu v najbližších rokoch zaznamenať opäť podobný rast. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Peter Brandt: Ďalší dlhodobý cieľ pre Bitcoin je $50 000 až $72 000

Samsung s kryptopeňaženkou bol hacknutý

Správa o tom, že nová vlajková loď Samsungu smartphone Samsung Galaxy S10 bude mať vlastnú kryptopeňaženku, sa pochopiteľne stretla s množstvom pozitívnych ohlasov. Zdá sa však, že Samsung vývoj tohto mobile mierne podcenil. Portál Dailyhodl.com informoval, že sa doňho podarilo pomerne jednoducho “nabúrať”. Dokonca už na tretí pokus to dokázal bezpečnostný analytik známy pod prezývkou darkshark. Využil na to 3D tlačiareň a odtlačok svojho vlastného prsta, ktorý zostal na pohári. Následne ho vytlačil a použil ho na odomknutie telefónu. (dailyhodl)

Tron chystá viaceré novinky

Zakladateľ a generálny riaditeľ projektu Tron (TRX) Justin Sun, si myslí, že už v tomto roku dôjde k oficiálnej spolupráci medzi Tron a Ethereum (ETH). Povedal to počas sobotňajšieho rozhovoru pre podcast Crypto Chick. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Tron čakajú viaceré novinky. Vraj aj spolupráca s Ethereum

Blumer: Bitcoin Je pomalý a transakcie sú drahé

Brendan Blumer, ktorý patrí medzi vedúcich pracovníkov EOS, sa pustil do kritiky Bitcoinu. Vadia mu na ňom najmä pomalé transakčné časy, nízky počet transakcií za sekundu a vysoké náklady na transakciu. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Blumer z EOS kritizuje Bitcoin: Je pomalý a transakcie sú drahé

Samsung Galaxy S10 podporuje Binance Coin

Kryptomena Binance Coin (BNB) získa podporu kryptopeňaženky v smartphone Samsung Galaxy S10. Prezradil to na Twitteri šéf burzy Binance Changpeng Zhao. Populárny token BNB, ktorý je spomedzi kryptomien s najvyššou trhovou kapitalizáciou najbližšie k dorovnaniu svojho all-time-high (najvyššej ceny) je jednou z celkového počtu 16 podporovaných kryptomien touto vlajkovou loďou Samsungu. Nechýbajú medzi nimi Bitcoin, Ethereum a viaceré ERC-20 tokeny. Kryptopeňaženka v Samsung Galaxy S10 je zatiaľ podporovaná v USA, Južnej Kórei a Kanade.

Rýchle správy

CAPITAL ONE: Americká holdingová spoločnosť Capital One zaregistrovala svoj ďalší blockchain patent, ktorý tentokrát zahŕňa technológiu na overovanie obsahu. Firma, ktorá minulý rok zamerala svoje úsilie na oblasť duševného vlastníctva za využitia blockchainu a na autentifikáciu užívateľov, ho chce teraz používať ako súčasť širšej siete, do ktorej sú zapojení aj poskytovatelia obsahu.

JUŽNÁ KÓREA: Skupina juhokórejských zákonodarcov vyzvala vládu, aby uľahčila reguláciu kryptomien a technológie blockchain. Podľa nich totiž v Južnej Kórei existujú opatrenia, ktoré brzdia rast novovznikajúceho priemyslu. Finančný regulátor krajiny podľa nich zaujal príliš konzervatívny postoj k uvoľňovaniu regulácie v tomto sektore.

XRP: RIpple plánuje spustenie svojho Fiat Interledger Protocol konektoru, ktorý umožní prepojenie klasických mien a kryptomien. Bolo to oznámené na ILP Summit 2019, kde Stephen Thomas verejne predstavil túto novinku a tiež ukázal jednu demo transakciu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.