Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (3.3.): Blockstream, Lightning Network, Ethereum, FB či Twittter

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Nedeľňajší prehľad zo sveta kryptomien

Blockstream vydal upgrade pre svoju implementáciu Lightning Network

Spoločnosť Blockstream vydala novú verziu svojho softvéru pre riešenie škálovateľnosti Bitcoinu – takzvaný c-lightning, ktorý je upgradeom Lightning network, napísaným v programovacom jazyku C. C-Lightning 0.7 prináša vylepšenie výkonu, opravu chýb, rozšírenia týkajúce sa súkromia a nové funkcie, ako aj zdokonalenú dokumentáciu. Hlavnou novinkou je podpora pluginov, ktorá umožňuje vývojárom rozšíriť možnosti softvéru o nové funkcie napísané v akomkoľvek programovacom jazyku. Vývojári dúfajú, že to prispeje k flexibilite, rozšíriteľnosti a prispôsobiteľnosti tejto implementácie Lighning Network. (cointelegraph)

Ethereum potrebuje nového koordinátora hard-forkov

Ethereum, ktoré 28. februára prešlo dvojitým hardforkom (Constantinoble a Petersburg), hľadá nového koordinátora hardforkov, ktoré sa u druhej najhodnotnejšej kryptomeny dejú v priemere raz do roka. Afri Shoerdon totiž kontroverzným spôsobom opustil svoju pozíciu a tím vývojárov z Ethereum Cat herders, ktorí majú na starosti výber nových koordinátorov, obsadia pravdepodobne tento post dvojicou alebo trojicou jednotlivcov. Lane Retting, hlavná vývojárka Ethereum si myslí, že hardforky Ethereum by sa mali diať v nasledujúcom období častejšie a výber správneho koordinátora resp. koordinátorov, ktorí budú mať na starosti posudzovanie návrhov a stanovenie konkrétnych dátumov, bude preto veľmi dôležité. (cointelegraph)

Facebook a Twitter nepochopili filozofiu Bitcoinu

CEO spoločnosti Minds.com Bill Ottman bol minulý týždeň hosťom populárneho podcastu Joea Rogana, v rámci ktorého hovoril o dôležitosti open-soucre riešení a decentralizácie. Zároveň sa vyjadril k Facebooku a Twitteru a jej predstaviteľom, ktorí sa tvária cryptofriendly, no v skutočnosti nepochopili filozofiu Bitcoinu. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Facebook, Twitter a kryptomeny. Ľudia by nemali prepadnúť ilúzii, upozorňuje Ottman

Blockchain v boji proti autoritárstvu

Dvaja predstavitelia ázijsko-tichomorskej konzervatívnej únie (APCU) spustili blockchain program Liberty Ecosystem, ktorý má prispieť k boju proti autoritárstvu a podporiť decentralizovanú federáciu miestnych organizácii pre podporu a hospodársky rozvoj v tomto regióne. Projekt počíta s tzv. Liberty tokenmi, ktore prispejú k vytvoreniu spoločnej komunitnej a finančnej infraštruktúry. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne